Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN’DAN İŞ DÜNYASINA KGF MÜJDESİ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, Elazığ’ın uzun bir süreden beri gündeminde olan Kredi Garanti Fonu (KGF) Elazığ Şubesinin açılması noktasında yer tespiti ve altyapı çalışmalarının tamamlanarak şubenin Nisan ayı içerisinde Elazığ iş dünyasına hizmet vereceğini müjdeledi.

KEFALET SORUNU KGF İLE AŞILACAK…

KGF Genel Merkezi Uzmanları ile Elazığ TSO’da bir araya gelen Başkan Alan, KGF Elazığ Şubesinin hizmet vereceği Elazığ TSO hizmet binasındaki ofisin altyapı ve tefrişat ihtiyaçlarının karışlanarak şubenin Nisan ayında hizmete başlayacağını müjdeledi.

Başkan Alan değerlendirmesinde, “Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci, Elazığ Valisi Sayın Murat Zorluoğlu, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve KGF Başkanı Sayın Faik Yavuz’un destekleriyle ve kendileriyle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, Kredi Garanti Fonu Elazığ Şubesinin açılış sürecini Yüce Allah (c.c)’ın izniyle nihayete kavuşturmuş bulunuyoruz.

Bilindiği gibi üyelermizin finansmana erişim aşamasında en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birisi olan kefalet konusunda çok önemli bir kurum olan KGF desteği için firmalarımız başka illere gitmek zorunda kalıyor yada bu desteğe hiç başvuramıyordu. İlimiz gündeminde uzun bir dönemde beri konuşulan bu konuyu yapmış olduğumuz çok yoğun istişareler neticesinde sonuçlandırmış bunuyoruz. İş dünyası adına finans sektöründeki en önemli kurumlardan biri olan Kredi Garanti Fonu A.Ş.’nin açılışı Nisan ayında gerçekleştirilecektir. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak hizmet binamız içerisinde kendilerine tahsis etmiş olduğumuz ofisin ihtiyaçlarını bugün KGF uzmanlarıyla tespit ederek gerekli çalışmaları başlatmış bulunuyoruz.

İlimizin Cazibe Merkezleri Programı ve ardından 6.Bölge Teşviklerinden yararlanabilme imkanına kavuşması iş dünyamız adına son derece önemli kazanımlar olmuştur. Bu kapsamda ilimize yapılan yoğun yatırım amaçlı Proje başvuruları da bizleri ziyadesiyle memnun etmiş bulunmaktadır.

Kredi Garanti Fonu bu anlamda ilimiz iş dünyasına önemli katkılar sağlayacaktır. Nisan ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak olan KGF Elazığ Şubesi’nin başta iş dünyamız olmak üzere, ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor, süreçte emeği geçenlere buradan bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 982 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.3.2017 16:52:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.