Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

 2.İŞGEM İCRA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ 2. İŞGEM’in Sanayi Altyapısının Geliştirilerek Bölgesel ve Sektörel Yapıya Kavuşturulması ile ilgili projenin İcra Kurulu Toplantısı Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya İcra Kurulu Üyesi Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ile birlikte, kurulda yer alan kamu ve STK temsilcileri ile Sanayi Bakanlığı kontrat sorumlusu iştirak etti. 

 

ZORLUOĞLU: ELAZIĞ ADINA PROJEYİ ÖNEMSİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 2016 Kasım ayı itibarı ile başlayan ve dört ayrı bileşenden oluşan Elazığ 2. İŞGEM Projesinin Teknik Destek Bileşeni İcra Kurulu toplantısını yaptıklarını ifade ederek, projeyi Elazığ’ın ekonomik ve sosyal yönden kalkınma ve gelişmesi adına önemsediklerini ifade etti. Zorluoğlu, başta Teknik Destek Bileşeni olmak üzere diğer üç bileşeni de yakından takip ettiklerini belirterek, icra kurulunda yer alan tüm kurum ve stk temsilcilerinin çalışmanın her alanında aktif olarak yer alması gerektiğini aksi takdirde çıkan sonuçların dosyalarda kalacağını söyledi. Vali Zorluoğlu İl Özel İdaresi inisiyatifinde hayat bulan projenin amaç ve hedefine ulaşması noktasında projede yer almayan ancak ihtiyaç duyulacak tüm eksikliklerin de yerel imkanlarla yapılacağını söyledi.

Proje Koordinatörü İlkay Akcan tarafından halen inşaatı devam eden İŞGEB 2. Projesinde gelinen nokta hakkında bir sunu yaparak soruları cevaplandırdı.

Teknik Yardım Destek ekibi takım lideri Bill McConkey ve Anahtar Uzman Barbaros Tunç tarafından projenin 4 aylık süre içerisindeki gerçekleştirilen aktiviteleri ve  projenin mevcut durumu hakkında bilgiler verdiler.

ALAN: ODAMIZ PROJENİN HER AŞAMASINDA YER ALMAKTADIR

Elazığ 2. İŞGEB Projesinin hazırlık aşamasından uygulama aşamasına kadarki tüm süreçlerinde Elazığ TSO’nun yer aldığına işaret eden Başkan Alan, “İlimizde yeni iş alanlarının ve sektörel kümelenmelerin oluşmasına bağlı olarak istihdam ve ticaretin canlanması bu tür altyapıların varlığı ile mümkündür. Elazığ 2. İŞGEB Projesi tamamlandığında yaklaşık 40 ayrı işletme kurulmuş olacaktır. Bu işletmelerimizin her birinde 10 kişi çalışsa 400 kardeşimiz iş imkanı bulacak bununla birlikte ilimiz ekonomi ve sanayisi olumlu yönde etkilenecektir. Oda olarak biz bu projenin her aşamasında yer almakta ve tam destek vermekteyiz. İnşallah Ağustos ayı gibi tamamlanıp hizmete başlayacak olan İŞGEM ilimiz iş dünyası için önemli hizmetler verecektir” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 884 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.3.2017 17:52:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.