Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
BAŞKAN ALAN’DAN BİR MÜJDE DAHA…

Elazığ OSB’deki yatırımların Teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesini sağlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın içinde yer almadığı ‘Süper Teşvik’ olarak medyaya yansıyan Teşvik Paketine ilimizin dahil edildiği müjdesini verdi.

BAKAN TÜFENKCİ ADINA MÜJDEYİ VERİYORUM…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizde 17 ilin yararlanacağı ifade edilen, Lojistik Teşvikleri kapsamına Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesi üzerine Elazığ dahil edilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın enflasyon hedeflerine ulaşılamamasının en önemli sebebinin gıda fiyatları olduğuna dikkati çekmesi üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ürünlerin tarla ve pazar fiyatları arasındaki makasın daralması için harekete geçmiş ve bu konuda üretici için önemli bir Teşvik düzenlemesi hazırlamıştır. Medyada yayınlanan Teşvik Paketinde 17 il olup, maalesef Elazığ yer almamıştır. Sebze Hali Dernek Başkanımız Sayın Resul Kırılmaz konu hakkında bizleri bilgilendirmiş ve Elazığ sebze hali esnafı ile vatandaşın mağdur olmaması için Gümrük ve Ticaret Bakanımızdan bir randevu alarak konuyu bakanlığa taşıma teklifinde bulunmuştur. Bugün konuyla ilgili olarak saat: 13.05 itibarı ile Gümrük ve Ticaret Baranımız Sayın Bülent Tüfenkci’yi arayarak konuyu dile getirerek randevu talebinde bulundum. Sayın Bakanımız telefonla bizim Ankara’ya kadar yorulmamıza gerek olmadığını ifade ederek, ‘ Sayın Başkanım siz bizim oradaki temsilcimizsiniz Elazığ halkı ile siz benim adıma müjdeyi paylaşabilirsiniz. Bende yakında Elazığ’a gelerek konuyu ifade edeceğim. Elazığ bu teşvik kapsamında olan iller arasındadır’ demiştir. Çok değerli Bakanımız bu müjdeyi bizlere vermiştir. Ben Elazığ halkı ve iş dünyamız adına kendilerine buradan bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. İlimizin bu destek kapsamında dahil edilmesi çok önemli ve değerlidir. Çünkü, Kuzova ve Uluova sulama projeleri tamamlandığı zaman bugün zaten en büyük gelir kapısı tarımsal ürünler olan ilimiz bu teşviklerle çok daha önemli bir noktaya gelecektir.

Teşvik kapsamında, Meyve ve sebzede aşırı fiyat artışlarına yol açan ve taşıma zayiatının önüne geçmek için çiftçiye 2 milyon liraya kadar lojistik altyapı teşviği ile birlikte  soğutma üniteleri de desteklenecektir. Ayrıca ihracatta da mazot desteği sağlanacaktır.

İlimiz adına çok güzel gelişmeler ve süreçler yaşamaktayız. İnşallah bu süreç sonunda ilimiz işsizliği olmayan ve tüm ticaret erbabının huzur içerisinde işini şevkle yaptığı bir dönem yaşayacağız. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak, başta üyelerimizin olmak üzere ilimizin kalkınma ve gelişmesi adına yapılması gereken her adımı kararlılık ve cesaretle atmaya devam edeceğiz. Başta üyelerimiz olmak üzere tüm kamuoyunun dua ve destekleriyle çalışmalarımızı heyecan içinde sürdürmekteyiz. Bu düşüncelerle Tarım ve Tarıma dayalı sanayiyi destekleyecek Teşviklerin ilimize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 634 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2017 14:48:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.