Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Alan mesajında; anneliğin, yerinin hiçbir zaman doldurulamayan en yüce duygu olduğunu ifade ederek, tüm annelere en derin hürmet ve saygılarını sunduğunu söyledi.

Alan mesajında şunları kaydetti: "Bize sevgi, şefkat ve merhamet dolu yürekleriyle yaşamımızı güzelleştirerek, dünyayı sevdiren annelerimiz, fedakarlığın en güzel simgesidir.

Karşılıksız emek ve sınırsız sevgiyle çocuklarını yetiştirerek, topluma en iyi şekilde hazırlayan annelerimize, bizlere sundukları şefkate karşılık, hak ettikleri sevgi ve saygıyı fazlasıyla göstererek ve bundan sonraki yaşamlarını huzurlu ve sağlıklı olarak sürdürmelerini sağlamalıyız. Yüce dinimizin annelere bakış açısı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sallallahu aleyhi ve selem) 'Cennet anaların ayağı altındadır' hadisi ile ifade edilmiştir. Yine kadınlarımızın iş dünyasında daha fazla yer alması en büyük temennimiz olup Elazığ TSO olarak bundan sonraki süreçte girişimci kadın sayısının artırılmasına gayret göstereceğiz. Odamız üyesi kadın girişimci sayımız bugün üçyüzler seviyesinde olup, toplam üye sayımıza baktığımızda bu oran ancak yüzde 5/ler seviyesinde kalmaktadır. Kadınların iş hayatında daha aktif rol oynaması ve istihdama katılması ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasını doğrudan olumlu yönde etkileyecektir. Devletimizin bu noktada özellikle KOSGEB destekleriyle kadınlara yönelik olarak uygulamış olduğu pozitif ayrımcılık doğru bir tercih olup, bu desteklerin özellikle ilk kuruluş aşamasında artırılmasının çok yararlı olacağı kanaatindeyim.

Bu vesileyle, başta şehit anneleri, eşleri ve yakınları olmak üzere tüm kadınların DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’nü kutluyor, en derin hürmetlerimle; sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 621 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.3.2017 12:50:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.