Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Tüfenkci: Elazığ cazibe merkezlerinin en cazibelisi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve beraberindeki TSO heyetini kabul eden Bakan Tüfenkci, “Elazığ bölgenin önemli kentlerinden ve doğal cazibe merkezlerinden birisi, cazibe merkezlerinin en cazibelisidir” dedi.

İstihdam Seferberliğine Elazığ’da Katıldı…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başkan Vekili Zeki Kılışcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Sağlampınar, Adem Akbulut, Necmettin Kubilay, Adnan Yüksel ve Genel Sekreter M.Mehmet Karabulut’tan oluşan heyeti kabul etti.

Makamda gerçekleşen kabulde konuşan Bakan Tüfenkci, bölgenin önemli kentlerinden ve doğal cazibe merkezlerinden birisi olan Elazığ’ın, cazibe merkezlerinin en cazibelisi olduğunu belirtti.

Bu dönem içerisinde Elâzığ’ın büyümesi için çalışacaklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Yerel yönetimlerle, milletvekillerimizle, iş adamlarımızla, esnaflarımızla beraber kalkınma hamlesini gerçekleştirmek zorundayız” dedi.

Bakan Tüfenkci istihdam seferberliğine Elazığ’ın da katılmasının önemli olduğuna işaret ederek, “İstihdama yönelik teşviklerimiz; ilave her istihdam için bütün vergilerin, sgk primlerinin, diğer maliyetlerin devlet tarafından karşılanması ciddi anlamda üretimi artırmaya yönelik ciddi teşvikler. Bundan da diğer iller gibi Elâzığ’ın da faydalanması ve bu seferberliğe iştirak etmesi önemlidir” değerlendirmelerinde bulundu. Elazığ’ın ölçeğini büyütmesinin önemli olduğunun altını çizen Bakan Tüfenkci,  bunu mutlaka çevre illerle entegre olarak yapması gerektiğini kaydetti.

Ovalar güneş enerjisi ile sulanacak

Bakan Tüfenkci, Elazığ’ın sanayisi yanında tarımında da önemli bir yere sahip olduğunu kaydederek, Elazığ Uluova sulamasının gerçekleşmekte olduğunu ancak güneş enerjisi ile sulama konusunda sıkıntıların olduğunu bildirdi. Uluova Sulaması ile 232 bin 650 dekar sahada sulama yapılabileceğini belirten Bakan Tüfenkci, Uluova ve Baltaşı ovalarının sulanacağını, milli ekonomiye yılda yaklaşık 130 milyon lira katkı ve 28 bin kişiye de istihdam sağlanacağını ifade etti.

Elazığlı çiftçilerin elektrik borçlarını ödeyemedikleri için sulamadan faydalanamadıklarını dile getiren Bakan Tüfenkci,  “Elektrik desteğini sağlayarak doğal enerjiye, güneş enerjisine geçmek lazım. Tarımdaki kazancın sanayiye aktarılması da artık orada ki iş adamlarımızın becerisine bağlı” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yönetme modelidir

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın toplu açılış törenine katılmak ve halka hitap etmek üzere Elazığ’da bulunmasına da değinen Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımızı muhteşem bir şekilde ağırlayan Elazığlı hemşerilerimize de, sizlere de teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin 16 Nisan’da oylaması var. Bu esas itibarıyla Türkiye’nin istikrarına, bekasına, güçlü bir hükümeti yakalamasına yönelik bir değişiklik. Buradaki amaç Türkiye’nin hızlanması, zaten adı üstünde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Birileri bunu başka tarafa çekmeye çalışsa da bu bir rejim meselesidir dese de esasında bu hükümet sistemi yönetme modelidir. Dolayısıyla Türkiye’nin hızlanması, kararların hızlı bir şekilde taşraya ulaşması lazım. Bizim daha fazla üretmemiz ve daha fazla satmamız lazım.  Bunun için de yeni bir modele ihtiyacımız var. İnşallah 16 Nisan’da da güçlü bir evet çıktığında Türkiye daha da hızlanarak yoluna devam etmiş olacak” dedi.

Alan: Sayın Bakanımızla Bölge Halkı Olarak Gurur Duyuyoruz…

Sıcak bir ortamda yapılan görüşmede Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Bakan Tüfenkçi ile bölge halkı olarak gurur duyduklarını belirterek, “Sayın Bakanımızın mütevazi, tüm kesimlerle sıcak iletişimi olan, hümanist ve alçak gönüllülüğü tüm bölge insanımızın gönlünde taht kurmuştur. Bölge iş dünyası ve halkının beklentilerine ve sorunlarına son derece vakıf olan Sayın Bakanımız kısa süre içerisinde Bakanlık olarak yaptığı girişim ve çalışmalarla tüm iş dünyasına çok önemli katkılar sağlamıştır. Bu katkıları devam eden Sayın Bakanımızın bugün Elazığ TSO heyetimizi karşılaması, sabah kahvaltısından TOBB programına kadar yakından ilgilenmesi bizleri mahcup etmiş ve takdirimizi bir kat daha artırmıştır. Sayın Bakanımıza zorlu iş temposunda Yüce Allah(c.c.)’tan kolaylıklar diliyoruz. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde Sayın Bakanımız gibi yiğit ve çalışkan insanlara gerçekten ihtiyacı var. Ben bu düşüncelerle heyetimiz adına bugün gün boyu bizlerle yakından ilgilenen Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 821 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.2.2017 21:10:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.