Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO MEDİKAL SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ SGK YÖNETİCİLERYLE BİRARAYA GELDİ

Elazığ TSO 13. Meslek Grubunu oluşturan Medikal ve Sağlık Sektörü Temsilcileri ile SGK İl Müdürlüğü yöneticileri Elazığ TSO’da bir araya gelerek sektörün sorunlarını değerlendirdiler…

MESLEK GRUBU TEMSİLCİLERİYLE DEĞERLENDİRME

SGK Elazığ İl Müdürü Ahyan Tuncer ile kurum yöneticilerini Elazığ TSO’da karşılayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Küçükay, Ahmet Feti Yılmaz ve Hakan Akan, görüş alışverişinde bulunarak sektörün mevcut durumunu değerlendirdiler. Ziyarette Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve 13. Meslek Grubu temsilcisi Hakan Akan, sektörün sorun ve beklentileriyle ilgili bilgiler verdi.

Elazığ TSO Başkanlık makamında yapılan görüşmenin ardından Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonunda Elazığ TSO 13. Meslek Grubu temsilcileriyle Elazığ SGK İl Müdür Ayhan Tuncer ile kurum yetkilileri bir araya geldiler.

İstişare toplantısında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akan, sektörün en önemli sorunun haksız rekabet ve tüm yasal mevzuatları yerine getirmesine rağmen sürekli süre uzatımı ile şartları taşımayan firmaların mağdur edilmesi olduğunun altını çizdi. Akan değerlendirmesinde, “Sayın Müdürüm öncelikle sizlere Elazığ TSO çatısı altında sektör temsilcilerimizle bir araya gelmiş olmanız nedeniyle teşekkür ediyorum. Sektörümüzün bugün en önemli sorunlarının başında haksız rekabet geliyor. Yanyana iki işletme olan Eczane ve Medikal işletmesinden birinde hem medikal hem de eczacılık ürünleri satılırken ve bu yasal olmamasına karşın medikal işletmesinde ise sadece ruhsatına uygun işlerle iştigal ediliyor. Bu durum sektörümüz açısından olumsuzluk yaratıyor. Bir diğer husus ise Medikal sektöründe yetkili yönetici statüsünde istihdam zorunluluğu olması ve bunu önemli külfetler ödeyerek sağlayan işletmeler olmasına karşın yasa sürekli yeni takvimlerle erteleniyor. Bu şartı yerine getirmeyen firmalar da sektörde yer alabiliyor. Oysa ciddi bir bütçe ayırarak tüm mevzuat şartlarını yerine getiren firmalar bu ertelemeler nedeniyle mağdur olmaktadır. Bu konuda SGK’nın da gerekli önlemlerle desteklerini bekliyoruz” dedi.

31 MART 2017 TARİHİNE KADAR SÖZLEŞME YAPILACAK

SGK Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer’de yaptığı değerlendirmede, Elazığ TSO çatısı altında örgütlenmiş olan Medikal Sektörünün içinde bulunduğu sorunların özellikle İl Sağlık Müdürlüğü ve Elazığ Belediyesi zabıta birimiyle çözülebileceğini ifade etti. Tuncer konuşmasında, “31.05.2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 73 üncü maddesi ve 26.03.2016 tarihli ve 29665 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Hizmeti Satın Alım Sözleşmelerinin/Protokollerinin Hazırlanması Ve Akdedilmesine İlişkin Yönetmelik”e dayanılarak hazırlanan “Sosyal Güvenlik Kurumu Özel Sağlık Hizmeti Sunucularından Sağlık Hizmeti Satın Alım Sözleşmesi” gereğince sektörde yer alan firmalarla 31 Mart 2017 tarihine kadar sözleşme yapılacaktır. Sözleşme kapsamı dışında kalan sektör temsilcilerinin faturaları kurumumuzda işlem görmeyecektir. Bu nedenle sözleşmeye haiz şartların sektör temsilcilerince sağlanması gerekmektedir. İlimizde sektörü geliştirmek ve mevzuatlara uygun şekilde hizmet veren firmalarla çalışmak istiyoruz. Bu güzel organizasyon ve ev sahipliğiniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından toplantıya iştirak eden Medikal Sektörü ile hastane temsilcileri SGK ile ilgili sorularını sorarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 763 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.2.2017 15:26:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.