Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
  İŞ DÜNYASINA MÜJDE

TEŞVİK DÜZENLEMESİ RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Elazığ OSB’de yapılacak yatırımların Teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesiyle ilgili karar 22 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi… Başkan Alan, iki yılık yoğun mücadelesinin bugün sonuçlandığını ifade ederek, "Yüce Allah (c.c.)'a şükürler olsun bugün beklediğimiz sonucu aldık. Şimdi sıra yatırımlarda ve bu konudada çok ciddi bir talep var. Elazığ için güzel günler başlıyor..." dedi.

İş Dünyasından Yoğun İlgi…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, kararın Cazibe Merkezleri Programı başvuru süresi içerisinde yayınlanmış olmasının sevindirici olduğunu belirterek, “Sayın Başbakanımızdan Cazibe Merkezi İllerinde yapılacak yeni yatırımların teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi talebimizin ardından yaşanan gelişmeler sonucunda 22 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Değişiklik Yapılmasıyla ilgili kararda Elazığ’ın da içinde bulunduğu Cazibe Merkezi illerindeki OSB’lerde yapılacak yeni yatırımlar ve kapasite artımına gidecek yeni yatırımlar teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edecektir. Kararın Cazibe Merkezleri Programı başvuru süresi içerisinde yayınlanmış olması ise çok sayıda işadamının kafasındaki acaba sorularına cevap olmuştur. Artık OSB’de yapılacak ve Cazibe Merkezleri kapsamında desteklenecek yatırımlar 6. Bölge desteklerinden istifade edeceklerdir. Bu önemli gelişme yatırımcılarımızı daha heyecanlandıracaktır” şeklinde konuştu.

 

Yatırımcı İşadamlarından Ziyaret…

Cazibe Merkezleri kapsamındaki yatırımlarla ilgili Resmi Gazetede yayımlanan yeni kanunun ardından Elazığ ASKON Şube Başkanı Yakup Baş, Elazığ FKA Yatırım Destek Ofis Yöneticisi A.Vahap Yoğunoğlu ve İstanbul’da tekstil sektöründe faaliyet gösteren Elazığ, Kayseri ve Malatyalı işadamları Başkan Alan’ı makamında ziyaret ederek, Elazığ için düşündükleri entegre tekstil yatırımı hakkında görüş alışverişinde bulundular. Reysan İplik, Titizler Tekstil, Çiftçiler Tekstil ve Öner Elyaf işletmelerinin sahipleri Engin Öner, Ramazan Balcı, Hacı Titiz, Ahmet Çiftçi ve Ercan Öner Başkan Alan’a teşekkür ederek yoğun emek sektörlerin başında gelen ve çok ciddi istihdam sağlayan tekstil sektörünün teşviklerde 6. Bölge destekleriyle birlikte Elazığ’a önünün açıldığını ifade ettiler. Elazığ OSB’de çok dört ortaklı entegre bir işletme kurarak il istihdamına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen işadamları Başkan Alan’a gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ettiler.

Başkan Alan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan kararla ilgili değerlendirmede bulunarak, “Çok değerli işadamlarımız teşviklerdeki bu gelişmeyle birlikte artık ilimiz için yeni bir dönem başladı. Ben sizlerin bu ziyareti vesilesiyle talebimizi geri çevirmeyen Sayın Başbakanımız ve ilgili tüm Bakanlar kuruluna iş dünyamız adına kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Elazığ’ın elde ettiği bu önemli kazanımda çok büyük bir emeği olan Başta Sayın Valime, İlimiz Milletvekillerine, Belediye Başkanımıza ve tüm sivil toplum kuruluşları ile medyamıza da ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Elde ettiğimiz bu başarı Elazığ’ındır. İnşallah çok daha güzel günler bizleri bekliyor. Oda olarak bugüne kadarki duruşumuzdan asla taviz vermeden ilimize bir çivi çakacak olan siz değerli tüm işadamlarımızın gece gündüz emrindeyiz. Yatırımınızın ilimize hayırlı olmasını diliyor, bu güzel gelişmeyi sizlerle birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.  

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 757 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.2.2017 16:45:21
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.