Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

STK DÖNEM SÖZCÜSÜ TÜRKOĞLU BAŞKAN ALAN’I ZİYARET ETTİ

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu Dönem Sözcüsü Prof.Dr. İbrahim Türkoğlu Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı Platform üyeleriyle ziyaret ederek Cazibe Merkezleri Programı ve yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

BAŞKAN ALAN’A TEŞÜKKÜR…

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof.Dr. İbrahim Türkoğlu ziyarette yaptığı değerlendirmede Elazığ’ın Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yer almasının önemi üzerinde durarak, “Sayın Başkanım iş dünyasının çatı örgütü olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak bugün sizleri ziyaretimizin nedeni öncelikle ilimizin Teşvik Yasası kapsamında 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi için vermiş olduğunuz mücadele için teşekkür etmek ve Cazibe Merkezleri Programını değerlendirmektir. Hükümetimizin bölge illerimizin kalkınma ve gelişmesi noktasında hayata geçirmiş olduğu programdan ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi için bizler de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu konuda müşterek yapılabilecek ne tür çalışma var ise bizler de sizlere katkı sağlamak adına hazır olduğumuzu ifade ediyor, sizlere başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ ÖNEMLİ YATIRIMLAR KAZANACAKTIR…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Yüksel’in de hazır bulunduğu ziyarette bir değerlendirme yapan Başkanı Alan’da, Elazığ STK Platformu Üyelerine teşekkür ederek, “Öncelikle nazik ziyaretiniz için sizlere ve ilimizdeki tüm STK yöneticilerine teşekkür ediyorum. İlimizin kalkınma ve gelişmesi noktasında gösterilen her çaba ve girişim bizim için değerli ve önemlidir. Biz Oda olarak öncelikle Cazibe Merkezleri Programının ilimizde istenilen hedefe ulaşması noktasında mevcut yatırımcıları da kapsayacak şekilde Teşviklerde yeni bir düzenleme talep ettik. Bunun her platformda mücadelesini verdik. Bu mücadelemize tüm Elazığ ve Türkiye kamuoyu şahittir. Bugün geldiğimiz noktada Sayın Kalkınma Bakanımızın da açıkladığı şekilde OSB içerisinde yapılacak tüm yeni yatırımlar teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edecektir. Yine aynı şekilde mevcut yatırımcılarımız da kapasite artımına gitmeleri halinde bu desteklerden istifade edecektir. Bu gelişme ilimiz OSB’de yatırım yapma düşüncesinde olan yeni ve mevcut tüm yatırımcılar için çok önemli bir avantaj ve fırsat doğurmuştur. Elazığ’a yatırım anlamında çok yoğun bir ilgi ve başvuru söz konusudur. İnşallah Cazibe Merkezleri Programı ikinci teklif çağrısında teşviklerde 6. Bölge destekleri tüm ilçelerimizi de kapsayacak şekilde, sektör kısıtları da kaldırılarak uygulanır. Bununla ilgili Oda olarak talebimiz ve girişimlerimiz devam ediyor. Ben bugün itibarı ile elde etmiş olduğumuz çok değerli iki önemli imkanı ilimize kazandıran Sayın Başbakanımız, ilgili bakanlarımız, Sayın Valimiz ve emeği geçen her kesime teşekkür ediyorum. Elazığ’ın Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yer alması ve OSB içindeki yatırımların teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edecek olmaları Elazığ için çok önemli gelişmedir. Bu vesile ile programın ilimiz için hayırlı olmasını bir kez daha Yüce Allah (c.c.)’tan temenni ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 775 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.2.2017 16:49:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.