Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ELAZIĞ’DA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış törenine katılmak ve Elazığlılara hitap etmek üzere 18 Şubat 2017 tarihinde Elazığ’a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberinde Başbakan Yardımcısı Veysel Kaynak, Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık, Mustafa Ataş ve Hayati Yazıcı ve beraberindeki heyetle birlikte geldi.

Havaalanında Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri, Belediye Başkanı, 8. Kolordu Komutanı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra İstasyon Meydanında Elazığlılara seslendi ve yapımı tamamlanan eserlerin açılışlarını gerçekleştirdi.

Şehit Sekin’in Adı Şehir Hastanesine Verilecek

İstasyon Meydanındaki konuşmasına Şehit Fethi Sekin’i anarak başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yapılacak Elazığ Şehir Hastanesine Şehit Sekin’in adının verileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir’de adliye binasına saldıran teröristleri büyük kahramanlık göstererek durduran şehit Fethi Sekin kardeşimizin memleketi Elaziz’de nice yiğitlerin şehadete talip olduğunu çok iyi biliyoruz. Şehitlerin tepesini boş bırakmayan Fethi Sekin kardeşime buradan bir kez daha rabbimden rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Yeni yapılan şehir hastanesine şehidimizin isminin verilerek adının şanına yakışır bir şekilde yaşatılacağına inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasada yapılacak değişiklik ile Türkiye’nin yıllardır aradığı münasip yönetim sistemine nihayet kavuşacağını değişenin sadece yönetim sistemi olduğuna dikkat çekerek, 1923’te ilan edilen cumhuriyeti ilelebet yaşatacaklarını vurguladı. Türkiye 1071’den itibaren nasıl hep birlikte vatan haline getirildiyse, önce 2023 hedeflerine, ardından 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirerek, çok daha büyük başarılara imza atacaklarını anlatan Erdoğan, "Onun için önümüzde yeni ve önemli bir fırsat var. Bu fırsat cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemizi sağlayacak olan anayasa değişikliğidir. 16 Nisan’da sandık başına gidip, oylayacağımız bu değişikliğe inşallah Elaziz’den rekor düzeyinde bir destek bekliyoruz" diye konuştu.

"Türkiye’de rejim değişiyor" iddialarının gerçek olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Değişen sadece yönetim sistemidir. 1923’te ilan edilen cumhuriyetimizi inşallah ilelebet yaşatacağız. Yönetim sistemi tartışmalarımızın tarihi cumhuriyetimizden eskidir. Meclis, başbakan, bakanlar kurulu farklı isimlerle cumhuriyet öncesinde de mevcuttu. Hâlbuki şuanda yapılan iş yasama, yürütme ve yargı arasındaki ilişkileri yeniden düzenlemekten ibarettir. Bu organların hiçbiri ortadan kalkmıyor. Yasama organı ortadan kalkmıyor. TBMM’nin ortadan kalkması gibi bir şey yok, parlamento yine yerinde. Sadece görev tanımları yeniden yapılıyor. Esasen cumhurbaşkanının doğrudan halkın sizin seçmenizi öngören 2007 anayasa değişikliği ile yeni sistemin ilk adımları atıldı. İkinci adım 2014’te atıldı. Doğrudan halkın oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı olan bu kardeşiniz göreve sizin emrinizle başladı. Şimdi de benim milletim halkım nihai adımı atıyor. Şimdi sistemin adını tam olarak koyuyoruz. Türkiye yıllardır aradığı münasip yönetim sistemine şimdi nihayet kavuşuyor. Bu sistemin adı cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Yeni sistemde yürütme doğrudan millet tarafından seçilen, sorumluluğu da millete karşı olan cumhurbaşkanına veriliyor. 5 yıl süreyle görev verilen cumhurbaşkanı milletten başkan kimseye hesap vermeden tabi ki anayasa çerçevesinde vazifesini yerine getirecektir. Bu ülkenin güven ve istikrar ortamının 5 yıl süreyle garanti altına alınması anlamına geliyor" dedi.

Yeni Yatırımlar Toplu Açılışla Hizmete Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberinki heyet daha sonra Elazığ’da yapımı tamamlanan 963 Milyon TL tutarındaki yatırımlar ile 250 Milyon Dolar tutarındaki özel sektör yatırımının toplu açılışını gerçekleştirdi. Uzaktan bağlantı ile Ağın Karamağara Köprüsü ve SEZA Çimento Fabrikasının açılışlarını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ stadyumunun da yenileneceğini, Şehir Hastanesinin de 2018 yılında açılacağını sözlerine ekleyerek toplu eserlerin açılış kurdelesini kesti.

Bu haber 1283 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.2.2017 09:03:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.