Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 İŞ DÜNYASI HEYACANLA CUMHURBAŞKANIMIZI BEKLİYOR

18 Şubat 2017 Cumartesi günü Elazığ’a gelerek vatandaşlarla buluşacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişinin Elazığ iş dünyasında heyecanla karşılandığını belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Sayın Cumhurbaşkanımız iş dünyasının ve Elazığ’ın çözüm bekleyen sorunlarına kayıtsız kalmayacaktır” dedi.

Elazığ’ın Cumhurbaşkanımıza Gönül Bağı Var…

Başkan Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ’a gelişini iş dünyası ve tüm Elazığ halkı olarak heyecan ve umutla beklediklerini ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile Elazığ’ın gönül bağı ve muhabbeti var. 2002 yılından bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onunun misyonuna Elazığ hep yüzde 50’nin üzerinde destek olmuştur. 1 Kasım seçimlerinde ise bu oran yüzde 70’lere yaklaşmıştır. Ben inanıyorum ki, referandumda da yine Elazığ bu desteğini artırarak devam ettirecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar Elazığ’la ilgili çok önemli ve değerli projeleri hayata geçirmiş ve Elazığ’a olan muhabbetini göstermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız son yıllarda içte ve dışta büyük kuşatmalara yüreğini ortaya koyarak mücadele vermiş ve bu mücadelesini canı pahasına sürdürmektedir. Biz Elazığ iş dünyası olarak öncelikle her koşulda ve şartta Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında ve emrindeyiz. Elazığ’ın her ferdi merhum Fethi Sekin’dir. Bu vatan için her birimiz karşılık beklemeden şahadete yürümeye hazırız. Dolayısı ile, aşsız ekmeksiz kalırız ama vatansız kalamayız. Öncelikle her şeyin üzerinde ülkemizin birliği ve bekası gelmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ziyareti vesilesiyle, ilimizin ve iş dünyamızın çözüm bekleyen konularını zatıalilerine arz etmek istiyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki, Sayın Cumhurbaşkanımız bu konulara kayıtsız kalmayacak ve halkımızın gönlünde bir kez daha taht kuracaktır.

Elazığ imalat sanayide son yıllardaki gelişime rağmen halen bir tarım ve hayvancılık kentidir. Dolayısı ile ilimizde öncelikle Cazibe Merkezleri Programı kapsamında İmalat Sanayi, Tarım, Hayvancılık, Hizmet ve Turizm sektörlerinin değerlendirilmesi beklenmektedir.

İşsizliğin en yoğun olduğu bölgelerin ve illerin başında gelen Elazığ’da mevcut sanayi tesislerinin kapasitesinin artırılması, emek yoğun sektörlerde yeni yatırımların yapılması ve küçük sermayelerle işletmelerin kurulması için öncelikli olarak, Cazibe Merkezleri Programı kapsamında; Elazığ merkez ve ilçelerinde yapılacak tüm yeni yatırımlar ile kapasite artımına gidecek mevcut işletmelerin teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi beklenmektedir. İlimiz Baskil, Karakoçan bölgesi tarım hayvancılık, Alacakya ilçemiz maden-mermer, Sivirice ve Keban ilçelerimiz Turizm ve su ürünleri diğer ilçelerimizin de kendine özgü değerleri ve potansiyeli olup iş adamlarımız buralarda yatırım yapıp 6. Bölge desteklerinden istifade etmek istemektedirler. Bu ilçelerimizden göçün önlenmesi ve yüksek istihdamla ilçelere göçün tersine çevrilmesi ancak yatırım ortamının iyileştirilmesiyle mümkündür. Yine Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Sektörel kısıtların kaldırılması,Yapımı devam eden ve il tarımını ve buna bağlı sanayiyi geliştirecek olan sulama projelerinin ivedi olarak tamamlanması, İlimizin kalkınma ve gelişimini doğrudan etkileyecek olan Hızlı Tren hattına İlimizin dahil edilmesi, Toplumumuzun önemli bir beklentisi haline gelmiş olan yeni şehir stadyumunun yapılması, Elazığ kamuoyunun talebi üzerine bugün şehir merkezinde kalmış olan Çimento fabrikasının il merkezi dışına taşınması, Elazığ şehir hastanesinin bir an önce tamamlanması, Yatırımcıların taleplerinin karşılanması noktasında yeni OSB’ler kurulması iş dünyamızın ve halkımızın öncelikli beklentisidir. Cumhuriyet tarihimizin en önemli desteklerini bölgemize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize bir kez daha kalbi şükran ve teşekkürlerimizi sunuyor, programın bölgemizde ve ilimizde amacına ulaşması noktasında Sayın Cumhurbaşkanımıza hürmet ve saygılarımızla Elazığ iş dünyası adına bu beklentilerimizi arz ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 765 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.2.2017 14:50:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.