Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAKAN ELVAN CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMINI ANLATTI

         Elazığ Valiliği ve Elazığ Ticaret Odası işbirliğinde hazırlanan Cazibe Merkezleri Programı Bilgilendirme Toplantısı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla yapıldı.

Elazığ iş dünyasının büyük ilgi gösterdiği programa Vali Murat Zorluoğlu, ilimiz milltvekilleri, Kalkınma Bankası Genel Müdür Yardımcısı Satı Balcı, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, bürokratlar, iş adamları ve medya kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

Programın açış konuşmasını yapan Vali Zorluoğlu gösterilen ilgiden ötürü teşekkür ederek, Elazığ’ın Cazibe Merkezi illeri Programı arasında olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.  Vali Zorluoğlu bu avantajlardan en iyi şekilde faydalanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Elazığ’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cazibe Merkezleri Programı hakkında bilgiler veren Bakan Elvan Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapacakların 6. Bölge teşviklerinden yararlanacağının müjdesini verdi.

Katılımcılar arasından yatırım yapacak işadamlarını  kürsüye çağırarak örnek üzerinden Cazibe Merkezleri Programını anlatan Elvan, en az 2 Milyon TL yatırıma destek verdiklerini ve bunun da yüzde 30 oranında öz kaynakl tarafından karşılanması gerektiğini belirtti. Programdan faydalanmak için en az 30 işçi çalıştırılması gerektiğini ifade eden Bakan Elvan amaçlarının sağlam yatırımlarla bölgede kalkınmayı sağlamak olduğunu söyledi.

Bakan Elvan daha sonra konu hakkında sorusu olan işadamlarına söz verdi. Çok yoğun bir ilginin olduğu programla ilgili iş dünyasının sorularına Bakan Elvan ve Kalkınma Bankası genel Müdür Yardımcısı Satı Balcı birlikte cevap verdiler.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 875 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.2.2017 12:14:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.