Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 YATIRIMCILARA 6. BÖLGE MÜJDESİ

Elazığ Valiliği ile Elazığ TSO işbirliğinde düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katıldığı toplantıda Elazığ OSB’’de yapılacak yatırımların 6. Bölge Teşviklerinden yararlanacağı müjdesini veren Bakan Elvan’a, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan teşekkür ederek, Elazığ’a hayırlı olmasını diledi.

 

            ELAZIĞ’DA YATIRIMLAR AÇISINDAN YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI…

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan konuyla ilişkin değerlendirmesinde yaklaşık iki yıldan beri üzerinde çok yoğun bir şekilde verilen mücadelenin bugün iş dünyasının beklediği şekilde sonuçlandığını belirterek, “Odamızın çok yoğun bir şekilde üyelerimizin ve kamuoyunun da şahit olduğu mücadelesi çok şükür bugün sonuçlanmıştır. Ben öncelikle Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize ve bu konuda bizleri destekleyen tüm kesimlere ve özellikle de her zaman sesimiz olan tüm medya kuruluşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Elazığ’da yatırımlar için artık yeni bir dönem başlamıştır. Elazığ OSB’de yeni yapılacak yatırımlar ve kapasite artımına gidecek tüm mevcut yatırımcılar artık 6. Bölge teşviklerinden yararlanacak. Bu gelişme yatırım için bu müjdeyi bekleyen çok sayıda yatırımcının önünü açmıştır. 2017 yılı Yüce Allah (c.c.)’ın izniyle Elazığ’ın yatırımlar açısından şaha kalktığı bir yıl olacaktır. Biz Oda olarak bu konuda tüm yatırımcılarımıza Elimizden gelen tüm desteği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Valiliğimiz ve Kalkınma Ajansımızla birlikte vermeye devam edeceğiz. Bu sürecin en iyi şekilde değerlendirilmesi hususunda öncelikle mevcut OSB’nin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve OSB’deki tüm parsellerin amacına uygun hale getirilmesi, atıl işletmelerin ekonomiye kazandırılması ve yeni OSB’ler için hızlı hareket edilmesi gerektiğinin özellikle altını çizmek istiyorum.

Elazığ’ın Cazibe Merkezleri Programı ve Teşviklerde 6. Bölge destekleriyle elde ettiği avantajları iş dünyasına en iyi şekilde anlatmaya devam edeceğiz. Bu amaçla 12 Şubat tarihinde Ankara’da ve 13 Şubat tarihinde ise İstanbul’da işadamlarımızla bir araya gelerek program hakkında detaylı bilgilendirmeler yapacağız. 27 Şubat 2017 tarihinde sona erecek olan programın birinci çağrı dönemi için ilimizin marka yatırımlar kazanmasını arzu ediyoruz. Bu düşüncelerle, sürecin ilimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyor, en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 809 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.2.2017 11:49:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.