Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ SİVİL İNİSİYATİF BİRLİĞİNDEN BAŞKAN ALAN’A ZİYARET 

Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyeleri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek gündemlerinde bulunan Çimento Fabrikasının taşınması hususunda görüş alışverişinde bulundular.

Çimento Fabrikası İçin İmza Kampanyası…

Ziyarette Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyeleri adına bir değerlendirmede bulunan Hazarsam Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban birlik olarak gündemlerinde bulunan Çimento Fabrikasının taşınması hususunda yaptıkları çalışmalar konusunda Başkan Alan’a bilgi vermek amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, toplumun dinamiklerini harekete geçirerek konuyu neticeye ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Çoban değerlendirmesinde, 11 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında çimento fabrikasından etkilenen 12 mahallede bilgilendirme toplantısı yaparak bir de imza kampanyası başlatacakları bilgisini verdi.

Alan: Elazığ’ın Menfaati Olan Her Çalışmayı Destekliyoruz…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  “Elazığ Sivil İnisiyatif Birliğinin oluşturulması ve Elazığ’ın önemli bir sorunu olan Çimento Fabrikasının taşınması meselesinde çözüm arayışında bulunarak konuyu dert edinmeleri önemlidir. Bu sorunun ortadan kaldırılması için gösterdiğiniz çabalar için sizlere teşekkür ediyorum. İlimizde etkili bir lobi oluşturularak tüm toplumun buna sahip çıkması büyük önem taşıyor. Elbette biz Odamız üyesi olan bir işletmenin kapanması bir yana, yeni bir işletme açılması için gece gündüz çalışıyoruz. Dolayısı ile bizim Oda olarak önceliğimiz 1950’lerde şehir dışında yapılan ancak zaman içerisinde şehir içinde kalan ve bugün bulunduğu bölgenin gelişimini de olumsuz yönde etkileyen fabrikanın kapanmaktan ziyade uygun bir alana taşınmasıdır.

Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği’nin bu mücadelesi Elazığ’ın topyekün kalkınma ve gelişmesiyle birlikte insan sağlığını yakından ilgilendirdiği için,  Oda olarak alınacak her karar ve çalışmaya katılmaya hazırız. Soruna hakkaniyetli bir çözüm bulmak önceliğimizdir. Türkiye bir hukuk devletidir ve meseleye hukuk içerisinde bir çözüm bulmak gerekmektedir. Konunun tüm taraflarının iyi niyetli ve çözüm odaklı olması halinde hakkaniyet ölçüleri içerisinde halledileceğini düşünmekteyim” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 606 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.2.2017 15:16:07
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.