Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 “SABIRSIZ ELAZIĞLI’LAR!” BAKAN ELVAN’AN MÜJDELER BEKLİYOR

Elazığ Valiliği ile Elazığ TSO tarafından organize edilen “CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI” için 11 Şubat 2017 tarihinde Bakanlık ve Türkiye Kalkınma Bankası üst düzey yöneticileriyle Elazığ’a gelecek olan Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN’dan teşvikler başta olmak üzere müjdeler bekliyoruz…

Cazibe Merkezi Elazığ ve Bölge İçin Tarihi Bir Fırsattır…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, düzenlenecek olan program ve Bakan Elvan’ın ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “İlimizin yatırımlar noktasında hak ettiği ilgiyi görmesi açısından tarihi bir fırsat olarak gördüğümüz Cazibe Merkezleri Programından ilimizin en üst düzeyde yararlanması için Oda olarak önemli çalışmalar yaptık. Cazibe Merkezleri Programın Sayın Başkanımız tarafından 04 Eylül 2016 tarihinde Diyarbakır’da yaptığı konuşmadan sonra yoğun bir çalışma başlattık. Sayın Valimizin de öncülüğünde yapılan çok sayıda değerlendirme toplantısına iştirak ederek iş dünyamızın beklentilerini ve programın yatırımları canlandırması noktasındaki tespitlerimizi rapor haline getirerek Başbakanlık ve Kalkınma Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurumlarla paylaştık.

Raporumuzda özet olarak;

-Cazibe Merkezlerinde yapılacak tüm yatırımların Teşvikler kapsamında 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi

-Cazibe Merkezi Programında sektörel kısıtların kaldırılması,

-Asgari yatırım tutarının 500 bin TL olması,

-Asgari istihdam zorunluluğunun 10 kişiyle başlaması,

-Mevcut yatırımların da destek kapsamında değerlendirilmesi talep edilmiştir.

Bu taleplerimizi TOBB öncülüğünde Ankara’da yapılan toplantıda Sayın Başbakanımıza takdim ettik. Sayın Başbakanımızın da özellikle Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yapılacak olan yatırımların teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edeceği müjdesini Malatya, Adıyaman, Erzincan gibi illerimizle birlikte kamuoyu ile paylaştık.

Ancak 11 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan kararda bu beklentilerimizin karşılık bulmadığını gördük. Cumhuriyet tarihimizin en önemli desteklerini içeren bu programdan ilimizin en üst düzeyde istifade etmesi noktasında yaşamış olduğumuz hayal kırıklığını, 24 Ocak 2017 tarihinde Sayın Başbakanımızın Çankaya Köşkünde düzenlediği Cazibe Merkezleri Bilgilendirme toplantısında bir kez daha dile getirdik. Sayın Başbakanımızın “Sabırsız Elazığlı” diyerek güzel bir tebessümle konuşmasının sonunda şahsıma söz vermesiyle konuyu bir kez daha gündeme getirdim. Sayın Başbakanımız bu konuda bir çalışma yapılması talimatı olmuştur. Söz konusu toplantıda iş dünyamızın öncelikli beklentisi ve İlimizin yatırımlar noktasında olmazsa olmazı olan Teşvik Yasasında 6. Bölgede yer alma talebini dile getirirken sabırsız davrandığımı kabul ediyorum. Ancak, Elazığ’ın da arkıt bu konuda sabrının kalmadığını görüyoruz. Bu nedenle, çok yoğun programına rağmen davetimizi kırmayarak Elazığ’a çok sayıda üst düzey bürokrat ve programın uygulayıcı kuruluşu olan Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdürüyle gelen Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın ziyaretini tarihi bir fırsat olarak görüyoruz. Sayın Bakanımızdan bu ziyaretinde Elazığ’da iş dünyamızın bu beklentilerine MÜJDE niteliğinde açıklamalar yapmasını umut ediyor, programa iş dünyamız başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarımızı davet ediyoruz” dedi.  

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 714 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.2.2017 11:04:46
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.