Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 DUAYEN GAZETECİ DONAT BAŞKAN ALAN’LA GÖRÜŞTÜ

Sabah Gazetesi Yazarı duayen gazeteci Yavuz Donat Elazığ TSO’yu ziyaret ederek, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile ülke gündemini, Elazığ iş dünyasının beklentilerini ve Cazibe Merkezi Programını görüştü…

BEKLENTİMİZ VE ÖNCELİĞİMİZ TEŞVİKLERDE DÜZENLEME…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Sağlampınar’ın da hazır bulunduğu görüşmede, Başkan Alan Donat’a yaptığı değerlendirmede Elazığ iş dünyasının öncelikli beklentisinin Teşvik Yasasında yeni bir düzenleme yapılması olduğunu ifade ederek, “Sayın Donat, bu konu İlimiz iş dünyasının en büyük beklentisi ve aynı zamanda ilimizde işsizliğin önlenmesi ve Sayın Başbakanımız tarafından açıklanan Cazibe Merkezi Programının başarıya ulaşmasının en önemli ayağını oluşturuyor. Biz bu konuyu 2016 yılında Sayın Başbakanımızla TOBB öncülüğünde Ankara’da yapılan toplantıda kendilerine bizatihi izah ettik. Ayrıca son olarak 24 Ocak 2017 tarihinde Sayın Başbakanımızın Çankaya Köşkünde Cazibe Merkezi Programı uygulama esaslarıyla ilgili tanıtım toplantısında konuyu bir kez daha dile getirerek bu konudaki beklentimizi ifade ettim. Sayın Başbakanımız bu konunun çözümü için çalışma yapılacağı sözünü vermiştir. İnşallah bu konu bir an evvel netlik kazanır ve iş dünyasının beklentileri karşılanarak beklediğimiz yatırımları alırız.” dedi.

Anayasa değişikliği ve Elazığ iş dünyasının tavrını da soran Donat’a Başkan Alan yaptığı değerlendirmede, “Bu konu ile ilgili halen çok aydınlatıcı bir bilgilendirme sürecine girilmiş değil. Yani yapılmak istenenin halk tarafından iyi bilinmesi gerekiyor. TV ekranlarında yapılan tartışma programlarında konunun ciddi manada saptırıldığını görüyoruz. Şahsi kanaatim yamalı bohçaya dönenin ve günümüz şartlarına artık uymayan anayasamızın değiştirilmesi hususunda evet kararı çıkacaktır. Elazığ’daki kanaatte bu yönde olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Elazığ Sıradan Bir Anadolu Şehri Değil…

Başkan Alan ile sıcak bir sohbet yapan Gazeteci Donat, Türkiye’de hemen her ilin nabzını ölçtüğünü belirterek, “Elazığ sıradan bir Anadolu şehri değil. Buranın kendine has bir kültürü var. Nüfus büyüklüğü bakımından da önemli bir kent. Önceki seçimlerde Türkiye genelinde çıkan sonuçların daha üzerinde bir sonuç çıkmıştır. Dolayısı ile Elazığ’ın görüşü Türkiye’nin görüşü gibi yansıyor. Sizin tespit ve beklentileriniz elbette bu şehirde yaşayan ve iş dünyasını temsil eden kurumun temsilcisi olarak büyük önem taşıyor. İnşallah sizlerin bu beklentilerini bizler de kendi yayın organlarımızda paylaşarak destek olmak istiyoruz” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 871 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.2.2017 14:57:57
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.