Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

FKA 2017 Yılı İlk Toplantısı Bingöl’de Gerçekleştirildi

Fırat Kalkınma Ajansı 2017 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantısı Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımlarıyla Bingöl’de gerçekleştirildi. Toplantıya Kurul Üyesi olan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da katıldı.

Bingöl Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı açılışında yönetim kurulun gündemi hakkında bilgi veren Ajans Dönem Başkanı Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU: “Fırat Kalkınma Ajansı’nın 2017 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantısı için değerli Yönetim Kurulu Üyelerimizle Bingöl’de bir aradayız.

Bugünkü toplantımızda, Ajansımıza 2016 yılında, doğrudan faaliyet desteği kapsamında sunulan projelerin değerlendirme süreçleri gerçekleştirilecektir. Bir diğer gündem maddesi olarak da Ajansımızın 2016 yılı faaliyet raporu ele alınacaktır.

Malumunuz olduğu üzere 24 Ocak 2017 tarihinde Sayın Başbakanımız Çankaya Köşkü’nde yaptığı ve bizlerin de iştirak ettiği bir toplantıda bölge illerimizin de aralarında bulunduğu 23 ilde başlatılan Cazibe Merkezleri Programının detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Bizler de gerek Kalkınma Ajansı olarak, gerekse her bir ildeki diğer kurumlar olarak yoğun bir şekilde bu program ile ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu ana kadar oldukça yüksek bir ilgi söz konusudur, Yatırım Destek Ofislerimize ve ilgili diğer kurumlarımıza pek çok kişi başvurup bilgi alıyorlar. Destek programının son başvuru tarihi 27 Şubat 2017 olup, başvurular gerek her ilde Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisine, gerekse de Kalkınma Bankası Ankara ve İstanbul birimlerine yapılabiliyor. Bugünkü toplantımızda, bu konuyla da ilintili olan İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerimizi de değerlendirmiş olacağız. Her bir ilimizin yatırım çekme noktasındaki sorunları ve potansiyeli ele alınacak ve çözümüne yönelik, potansiyelin değerlendirilmesine yönelik oluşturulan eylem planları 2017 yılında uygulamaya geçecektir.

Toplantımızda Ajansımızın idari süreçlere ilişkin bazı konular da gündeme alınacak olup, kararlarımızın Ajansımız ve İllerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

ALAN: Ajans Önemli Bir Misyon Üstlendi…

Toplantıya katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Kalkınma Ajanslarının bu yıl özellikle Cazibe Merkezi Programının başvuru ve uygulama sürecinde çok önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekerek, “Cazibe Merkezleri Programı Kalkınma Bakanlığımızın koordinasyonunda yürütülecek ve dolayısı ile illerdeki Kalkınma Ajanslarımızda bu programın başvuru ve uygulama sürecinde sürekli olarak sahada yer alacak kurumlardır. Bu nedenle Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerimizdeki yatırımların tüm süreçlerini takip etme ve zamanında gerekli müdahale ve destekleri yaparak yatırımcının önünün açılması noktasında çok önemli bir rol üstlenmiştir. FKA Yönetim Kurulu olarak bizler de kurumlarımız bazında bu sürecin bölgemiz ve illerimiz lehine en iyi şekilde değerlendirilmesine gayret gösteriyoruz. Bu düşüncelerle 2017 yılı ilk toplantımızın iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 592 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.2.2017 17:11:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.