Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN ELFED’DE İŞADAMLARIYLA BULUŞTU

 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Başkanı Faik İçmeli’nin daveti üzerine İstanbul’daki dernek binasında işadamlarıyla bir araya gelerek Cazibe Merkezi Programı ile Teşvik Yasasındaki girişimlerini paylaştı. Başkan Alan, sürecin Elazığ lehine olumlu şekilde ilerlediğinin altını çizdi.

 

İŞ DÜNYASI VE KAMUOUYUNUN DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM…

ELFED’de düzenlenen istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Elfed Başkanı Faik İçmeli, Cazibe Merkezi Programının Elazığ ve Bölge ekonomi ve sanayisi açısından çok önemli destekler içerdiğini ifade ederek, konu hakkında çok daha detaylı bilgiler alınması ve işadamlarının kafalarındaki soruların cevap  bulması için, konunun en önemli muhataplarından biri olan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ın davet edildiğini belirterek, Başkan Alan’a toplantıya iştirak ettiği için teşekkür etti. İçmeli, Alan’ın teşvikler konusunda Başbakandan talebini de takdirle karşıladığını belirterek sonucun hayırlı olmasını temenni etti.

Elazığ TSO Başkanı Alan’da ELFED organizasyonunda İstanbul’daki işadamlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Sayın Başkanım öncelikle böylesine güzel bir toplantıda bizleri iş dünyamızın çok değerli temsilcileriyle bir araya getirmiş olmanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Sizin bu toplantınız vesilesiyle iş dünyamıza, STK temsilcilerimize, yöneticilerimize, medyamıza ve halkımıza da gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımızın davet çağrısı üzerine 23 ilin Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Oda ve Borsa Başkanları ve çok sayıda Bakanın katılımı ile Çankaya Köşkünde yapılan bilgilendirme toplantısında Sayın Başbakanımız Cazibe Merkezi Programının tanıtım için konuşmasına başlarken, biz öncelikle bu programın ilimize en üst düzeyde yarar sağlaması düşüncesiyle neler yapılabilir noktasında toplantıya katılmıştık. İlimizin bu konudaki en önemli sorunu Teşviklerde halen 4. Bölgede yer almamızdı. 11 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cazibe Merkezi Programında bu durumun değişmediğini görünce büyük bir şok yaşamıştık. Çünkü 2016 Kasım ayı içerisinde TOBB Başkanımızın organizasyonunda Ankara’da yapılan toplantıda bunun sözünü almıştır. Bu yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Sayın Başbakanımızın konuşmaya başlarken bu beklentimizi dile getirmiş olmamız, toplantı sonrasında sadece Elazığ’a konuşma fırsatı verilmesine vesile oldu. Toplantıda Sayın Başbakanımıza Kasım ayında yapılan toplantı ve alınan sözü hatırlatarak ilimizin 6. Bölge teşvik kapsamına alınması aksi takdirde Cazibe Merkezi Programından beklenen ilgiyi göremeyeceğimizi hatırlattım. Sayın Başbakanımız sağ olsun devlet adamına yakışır bir olgunlukta konun değerlendirilmesi için Kalkınma Bakanlığına çalışma başlatılması talimatını vermiştir. Şahsımın bu çıkısı Elazığ ve aslında Cazibe Merkezinde yer alan ve halen 4. Bölge teşviklerinden yararlanan 8 ili de yakından ilgilendiriyor. Bu illerin Oda Başkanları ile çok sayıda işadamı da şahısımı arayarak tebrik etmişlerdir. Toplantı sonrasında TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’da şahsım adına değil ilimizin ekonomi ve sanayisin yakından ilgilendiren bir sorunu Başbakana taşıdığım için teşekkür etmiştir.

Yüce Allah (c.c.) şahitdir ki, göreve başladığım iki yıl zarfı içerisinde bu konuyu sürekli gündemde tutarak devletin en yüksek makamlarına kadar taşıyarak çözüm arayışında bulundum.  Bugün itibarı ile konu artık hükümetin sorumluluğunda olan bir konu olmuştur. Talep makamı olarak biz iş dünyasının önündeki engeli ilgili tüm birimlere ve devletin en tepe noktasına kadar canlı yayında taşıyarak çözüm talebinde bulunduk. İnşallah ilimiz teşvikler kapsamında 4. Bölgeden çıkacaktır. Bu gelişmenin kısa sürede sonuçlanması halinde Cazibe Merkezi Programı ile sağlanan desteklerde anlam bulacaktır. Yatırımlar açısından bölgedeki en güvenilir liman olan Elazığ için yeni ve tarihi bir süreç başlayacaktır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz bu süreçte tüm işadamlarına yatırım danışmanlığı hizmeti veriyor ve doğru yönlendirmeye özen gösteriyoruz. İstanbul başta olmak üzere tüm işadamlarımızı yeni ve mevcut yatırımlarını ilimize taşımaları noktasında sizlerin aracılığı ile bir kez daha çağrıda bulunuyorum.

Cazibe Merkezi Programı ile çok önemli destekler sağlanmıştır. Yatırım Yeri Tahsisi, Fabrika Binası Yapımı, Yatırım Kredisi ve İşletme Kredisi destekleriyle birlikte yatırım taşıma destekleri çok uygun koşullarda verilmektedir. İnşallah Teşviklerde de yeni bir düzenleme yapılması ile birlikte Elazığ iş dünyası açısından gerçekten çok önemli fırsatların sunulduğu bir il olacaktır. Sürecin hayırlı olması temennisiyle hepinize en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 706 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.1.2017 13:09:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.