Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN, BAŞBAKAN’DAN TEŞVİK SÖZÜNÜ ALDI

Başbakan Binali Yıldırım tarafından düzenlenen Çankaya Köşkü'ndeki, Cazibe Merkezleri Programı tanıtım toplantısında söz alan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan,  Cazibe Merkezi illerinde yapılacak yatırımların 6. Bölge desteklerinden yararlanması sözünü aldı…

CANLI YAYINDA BAŞBAKAN’DAN SÖZ ALINDI…

Başbakan Yıldırım tarafından Çankaya Köşkünde düzenlenen ve Cazibe Merkezi kapsamında yer alan 23 ilin, Vali, Milletvekili, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsaları Başkanlarının katıldığı tanıtım toplantısında söz alan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Türkiye genelinde canlı olarak yayınlana toplantıda Cazibe Merkezi Programının amacına ulaşması için öncelikle tüm yatırımların 6. Bölge teşviklerinden istifade etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Alan, Cumhuriyet tarihinin en önemli destek programının hükümetimiz tarafından devreye alındığını belirterek, “Ancak, Elazığ gibi Teşvik Yasası kapsamında 4. Bölgede yer alan iller için bu destek tek ayaklı kalmıştır. Programın amacına ulaşması ve istihdam sağlaması için 23 ilde yapılacak tüm yeni yatarımlar ve kapasite artımına gidecek tüm mevcut yatırımların teşviklerde 6. Bölge desteklerinden yararlanması gerekmektedir. Biz bu durumu 2016 Kasım ayı içerisinde Sayın Başbakanımızla düzenlenen toplantıda dile getirmiş ve  sözünü almıştık. Ancak, 11 Ocak 2017 tarihinde yayınlana Cazibe Merkezleri kanunda yatırımların her ilin içinde yer aldığı teşvik yasasına göre değerlendirileceği maddesini görünce çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Bu hayal kırıklığı tüm iş dünyamıza da yansıdı. Yaklaşık iki aylık süre içerisinde hep bunun müjdesini vermişken birden bire böyle bir kararın yayınlanması tüm beklentileri bir anda boşa çıkardı. Ancak programın tanıtım toplantısı için 24 Ocak 2017 tarihinde Sayın Başbakanımız tarafından Çankaya köşküne davet edilmemizi tüm bölge iş dünyası adına önemli bir fırsat olarak gördük. Zaten Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakanımızdan konuyla ilgili randevu girişimlerimizde olmuştu. Ancak programın tanıtım toplantısında Sayın Başbakanımızın bizler söz vererek, yaşanabilecek sıkıntıları ve taleplerimizi dinlemesi ile konuyu tüm katılımcıların huzurunda ve canlı yayın esnasında bir kez daha Sayın Başbakanımıza bizatihi iletme  fırsatı buldum. Görev yaptığım iki yıllık süre içerisinde ilimizde yatırımların önündeki en ciddi engelin Teşviklerde 4. Bölgede olmamıza bağlı olduğunu ve tüm iş dünyasının da bu konuda bizden çözüm üretme beklentisi bilinciyle tüm enerjimizi buna yoğunlaştırdık. Çok şükür Yüce Allah (c.c.) bize bu fırsatı verdi ve Sayın Başbakanımızın da gerçekten bir devlet adamına yakışır ve olgunluk içerisindeki çözüm müjdesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Program için Türkiye Kalkınma Bankasında uygulama yönetmeliği yayınlanmıştır. Başvurular, T.Kalkınma Bankasına olduğu gibi, Kalkınma Bakanlığı yada Odamız bünyesindeki Fırat Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisini yapılabilecektir. Konu hakkında detaylı bilgilere Odamızdan yada FKA Yatırım Destek Ofisinden ulaşılabilecektir. İlimize ve tüm iş dünyasına hayırlı olmasını diliyor, en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1055 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.1.2017 15:23:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.