Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti’nin geleneksel olarak düzenlediği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliği bu yıl 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlendi. Programda 15 Temmuz darbe girişimine karşı durarak demokrasi meydanından ayrılmayan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’a Meslek Örgütü ve Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilen plaket verildi.

Akgün Otelde gerçekleştirilen programa 15 Temmuz’un kahramanı şehit Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Elazığ Valisi Murat Zorluğoğlu, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutanı Eray Özyürek, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Siyasi Parti İl Başkanları, eski milletvekilleri, çok sayıda bürokrat, STK temsilcisi, gazeteci, şehit aileleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda şehitler  için Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi. Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca’nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, 15 Temmuz darbe girişiminin kahraman şehidi Ömer Halisdemir ve İzmir’deki hain terör saldırısına son kurşununa kadar karşı koyan ve büyük bir faciayı önleyerek şehit düşen Elazığlı şehit Polis Fethi Sekin için sinevizyon gösterimi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Programda yapılan protokol konuşmalarının ardından 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Elazığlı güvenlik görevlileri ile İzmir Şehidi Fethi Sekin’in ailelerine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim edildi.

BAŞKAN ALAN’A PLAKET…

15 Temmuz darbe gecesi Demokrasi Meydanında sabahlayan ve sonraki günlerde de meydanı boş bırakmayarak her platformda demokrasiden yana tavrını ortaya koyan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’a, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti tarafından plaket verildi. Plaketi Elazığ eski Milletvekillerinden Zülfü Demirbağ’ın elinden alan Başkan Alan yaptığı değerlendirmede, Halisdemir ve Sekin’i rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, “Bu iki şehidimizin şahadetine medya aracılığı ile tanıklık ettik. Ancak, tarihi süreç içerisinde, tanıklık edemediğimiz o kadar çok kahramanlık destanı yazan şehidimiz var ki onlar ancak Yüce Allah katında biliniyor. Bu nedenle Halisdemir ve Sekin kardeşlerimizle birlikte tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor, ailelerine ve ulusumuza sabır diliyorum. 15 Temmuz’da bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne kasteden tüm şer odakları gördüler ki, bu aziz millet bayrağına, dinine, ezanına ve vatanına el uzatıldığında gözünü kırpmadan canını feda edebilecek bir erdeme sahiptir. Ben bu vesile ile, bu anlamlı geceyi tertipleyen Sayın Koca ve ekibini kutluyor, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 886 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.1.2017 10:57:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.