Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ALAN: Başbakanımız İş Dünyasının Moralini Yükseltmiştir…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, Başbakan Binali YILIDIRIM tarafından açıklanan Ekonomik Koordinasyon Kurulu (EKK) kararlarına ilişkin yaptığı açıklamada, yatırım, üretim, istihdam ve ihracata yönelik tedbir ve destekleri iş dünyası adına olumlu ve moral verici bulduklarını ifade ederek hükümete teşekkür etti.

2017 YILI ELAZIĞ VE İŞ DÜNYASI İÇİN DAHA İYİ OLACAK…

Başkan Alan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve Hükümetimizin içeride ve dışarıda terör örgütlerine yönelik yoğun mücadelesi devam ederken, ekonomiyi ikinci plana atmadan ve unutmadan icracı ve reformcu bir anlayışla hareket ederek Yatırım, Üretim, İstihdam ve İhracata yönelik açıkladığı tedbirleri ve destekleri olumlu ve moral verici buluyoruz.

 İş dünyamızın en çok sıkıntı yaşadığı alanlar olan finansmana erişiminin kolaylaştırılması, istihdam maliyetlerini düşürecek mekanizmalar hazırlanması ve yatırım yapmanın cazibesinin artırılmasına odaklanılmış olmasını fevkalade önemli görüyoruz.  Ayrıca, bu adımların özellikle Kobi’lerimize hitap etmesinin ekonominin büyüme performansına olumlu yansıyacağı ve büyümenin bereketini artıracağı inancındayız” dedi.

 

İlimiz KOBİ’lerine 10 Milyon Kaynak Kullandıracağız…

Başkan Alan Elazığ TSO’nun Oda Üyesi KOBİ’lere 10 Milyon TL kaynak kullandırılacağını ifade ederek, “ Elazığ TSO olarak üreten kesimlerin iş ve yatırım ortamını iyileştirmek üzere bugüne kadar Hükümetimizle paylaştığımız birçok konunun hayata geçirilmiş olmasından da ayrıca büyük memnuniyet duymaktayız. İlimizin Cazibe Merkezi iller arasında yer alması ve Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinin merkezi olarak değerlendirilecek olması ilimiz adına çok önemli bir gelişme olmuştur. Yine Cazibe Merkezi programında mevcut yatırımcılarımızın da kapasite artımı ve yenileme yatırımları yapmaları halinde 6. Bölge desteklerinden istifade edecek olmaları 2017 yılında ilimizde yatırımların çok önemli bir ivme kazanacağının göstergesi olmuştur.

Son iki yılda Odamızda yapmış olduğumuz çok önemli tasarruf tedbirleri ve bütçenin etkin kullanılması ile oluşturmuş olduğumuz kaynağı yine Üyelerimize kullandıracağız.

Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubelerinde 12 Aralık 2016 tarihi itibarı ile başvurular başlayacaktır. Odamızdan Nefes Kredisi için hazırlanmış olan Faaliyet Belgesi’nin alınması ile birlikte üst limiti 50 bin TL olan, ve yıllık faizi 9.90 olan kredi 12 ay vade üzerinden aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, tüm KOBİ’lerimiz başvurabilecektir. İpotek ve teminat noktasında sıkıntısı olan üyelerimiz için de Kredi Garanti Fonu devreye girecektir. ‘Nefes Kredisi’ olarak imzalanan protokol ile başlayacak desteklerin ilimiz iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum.

 Reel sektör olarak yeni bir yıla girerken, bunların kamuoyu ile paylaşılması olumlu ve gelecek için umut vericidir. 2017’de reel sektör için belirsizlik yerine umut hâkim olacaktır.

 Bu zor günlerde reel sektörün yanında olduğunu gösteren devletimize teşekkür ediyoruz. İş dünyamıza cesaret verecek bu adımların ülkemize, ekonomimize ve müteşebbisimize hayırlı olmasını diliyoruz.

 Ülkemizin gücüne ve özel sektörümüzün dinamizmine yürekten inanan Elazığ TSO Camiası olarak Hükümetimizin attığı tüm bu adımların ekonomiye yansıması için üstümüze düşen her sorumluluğu yerine getirecek, daha çok çalışmaya, üretmeye, ilimize ve üyelerimize katsı sağlamaya Yüce Allah (c.c.)’ın izniyle devam edeceğiz” Şeklinde konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 629 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.12.2016 15:33:59
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.