Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Elazığ TSO 2016 Yılı Son Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO 2016 yılı son Meclis Toplantısı Meclis Başkan Vekili Mustafa Tunç başkanlığında yapıldı. 2017 yılı bütçesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Yönetim Kurulu faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, özellikle Oda Üyelerine yönelik olarak kullandırılacak olan ‘nefes kredisi’ hakkında detaylı bilgiler verdi. 

2016 YILI HEP HAFIZALARDA KALACAK…

2016 Aralık ayı Meclis Toplantısının açılışını yapan Meclis Başkan Vekili Mustafa Tunç, 2016 yılının ülke genelinde unutulmayacak olaylara sahne olduğunu ve hafızalarda kalacağını belirterek, “Çok değerli Meclis Üyeleri, 2016 yılını geride bırakmaya sayılı günler kala Odamızın 2016 yılı son Meclis Toplantısına katılımınız nedeniyle hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Malumunuz olduğu üzere Ülkemiz 15 Temmuz’da eşi benzeri görülmemiş bir darbe girişimine maruz kalmış ve yine halkımız kahramanlık destanı yazarak bu kalkışmayı bertaraf etmiştir. Ülkemiz adına tarihi bir dönüm noktasını çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, muhalefet partilerimizin Sayın Genel Başkanları, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet güçlerimiz ve kahraman halkımızın dik duruşu ile toprağa gömerek, Ülkemiz üzerinde emelleri olan ve projeler üretenlerin de heveslerini çok şükür kursaklarında bıraktık. Böylesine büyük bir badireden geçerken hükümetimiz Doğu ve Güney Doğu Bölgelerimiz için son derece önemli bir kalkınma hamlesi başlatarak Cazibe Merkezleri programını açıkladı. İlimiz bu program çerçevesinde yer almış olup, inşallah 2017 yılında yatırım, istihdam ve ekonomik refah adına bu projenin meyvelerini toplayacağız. Meclisimiz ilimizin kalkınma ve gelişmesi ile Üyelerimizin beklentilerinin karşılanması noktasında tüm girişimleri bundan sonra da desteklemeye gayret göstereceğiz. Ben bu vesile ile sizlerin ve tüm üyelerimizin 2017 yılını kutluyor, yeni yılın ülkemize, bölgemize ve ilimize esenlikler getirmesini diliyorum” dedi.

 

 

SON İKİ YILDA ÖNEMLİ BÜTÇE ARTIŞI SAĞLANDI…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da yönetim kurulu faaliyetleri hakkında Meclis Üyelerine bilgiler verdi. Başkan Alan, özellikle ‘nefes kredisi’ hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Sayın Meclis Üyelerimiz, 2015 ve 2016 yıllarında çok ciddi manada tasarruf tedbirleri uygulamak suretiyle Odamız bütçesini yıllık olarak 1 milyondan toplam 2 milyon lira kara geçirdik. Yeni hizmet binamız inşaatı nedeniyle ödemekte olduğumuz yüksek krediyi Ocak 2017’de bitiriyoruz. Yapmış olduğumuz bu sıkı mali tedbirler ile oluşturduğumuz kaynağı Üyelerimize kullandıracağız. Odamızın da içinde bulunduğu ve TOBB tarafından organize edilen ve kısa bir süre önce protokolü imzalanan ve adına ‘nefes kredisi’ denilen projede Odamız da yer almaktadır. Odamız tarafından belirlenecek olan bankaya aktarılacak bütçe ile kısa bir süre sonra Üyelerimize ilk aşamada10 milyon TL bir kredi kullandıracağız. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncelikle üyeleri için var olan bir kurumdur. Dolayısı ile kaynaklarını da üyelerine kullandırmaktan daha doğal ve doğru bir seçenek yoktur. Bu önemli projeye destek verdiğiniz ve üyelerimizin menfaatine olacak olan bu çalışmayı desteklendiğiniz için Yönetim Kurulumuz adına tüm Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

FAALİYET RAPORU OKUNDU

Başkan Alan’ın konuşmasının ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Kubilay 2016 Kasım Ayı Yönetim Kurulu Faaliyet raporunu Meclis Üyeleriyle paylaştı. Toplantı serbest kürsü bölümünde Meclis Üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 784 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.12.2016 13:26:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.