Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TÜRK-ALMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI

12. GENEL KURULU ALMANYA’DA YAPILDI 

Türk -Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan 12. Genel Kurul toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da katıldı.

Alman Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (DIHK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan protokol gereği 2004 yılında Köln merkezli olarak kurulan Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK)’nın 12. Seçimli Genel Kurul toplantısı Almanya’nın başkenti Berlin’de yapıldı.

Elazığ TSO’nun da üyesi olduğu TD-IHK’nın Genel kurul toplantısı için Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN TOBB heyeti ile birlikte Berlin’e giderek genel kurul ve diğer etkinliklere katıldı.

TD-IHK’nın Genel Kurul toplantısında 2016 yılı denetim raporu yapılan oylama sonucunda kabul edildi. Yönetim kurulu tarafından sunulan 2016 yılı bilançosu da onaylandı. Yönetim kurulunun 2016 bilançosunun hesapları da oylanarak ibra edildi. Daha sonra gündem gereği TD-IHK’nın 2017 yılı bütçesi de oylanarak kabul edildi. Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası 12. Genel Kurulu’nda Türkiye ve AB ilişkilerini değerlendiren TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, AB Parlamentosunun Türkiye ile olan ilişkilerin ve diyalogların dondurulma yerine daha fazla geliştirilmesi gerektiğine işaret ederek, AB’nin Türkiye’ye ve Türkiye’nin de AB’ye olan ihtiyaç ve bağlılıklarından söz etti. Hisarcıklıoğlu, konuşmasında Alman işadamı ve meslek örgütlerinin de ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çaba içerisinde olması gerektiğinin altını çizdi.

Genel Kurula katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan da Türkiye ve Almanya’dan yaklaşık 200 civarında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanın katıldığı genel kurulun son derece verimli geçtiğini belirterek, yapılan ikili görüşmelerde Elazığ ilinin potansiyeli ve Cazibe Merkezleri kapsamında yer almasının yatırımcılar açısından avantajlarını anlattığını söyledi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 864 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.12.2016 13:42:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.