Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

E-DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Ülkemizin önde gelen e-dönüşüm firmalarından biri olan EDM şirketi ve Elazığ çözüm ortağı El-Mar Yazılım ile Elazığ TSO işbirliğinde Oda üyelerine yönelik olarak; e-fatura, e-defter, e-imza, e-arşiv Fatura ve KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) konularında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kılışçı: Bilgilendirme Faaliyetlerimiz Devam Edecektir …

Bilgilendirme toplantısına Elazığ TSO Başkan Yardımcısı Yusuf Zeki Kılışçı, EDM Firması Pazarlama Yöneticisi Emre Koç, El-Mar Yazılım Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aslan ve Oda üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Başkan Yardımcısı Kılışçı amaçlarının Oda üyelerini ilgilendiren hususlarda bilgilendirmeler yapılarak yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek olduğunu ifade etti. Kılışçı konuşmasında, “Artık hayatımızın bir parçası haline gelen, çocuklarımızın oyunlarını ve derslerini dahi elektronik ortamda yaptığı bir süreç yaşıyoruz. Bu süreç içerisinde işletmelerimiz tüm işletmeyle ilgili bilgilerini ve belgelerini elektronik ortamda kayıt altında tutması zorunlu hale gelmiştir.

İşte bu sürecin doğal bir sonucu olarak vergilendirme sisteminin ve işlemlerin de elektronik ortamda yapılması hususunda bir dönem başlatılmıştır. Sistem ile adil vergilendirme, kayıtdışı ile mücadele, şeffaflık, tüm mükelleflere eşit yaklaşım ve kayıtların etkinliği esas alınmıştır. İşletmeler için fırsatlar ve tehditler içeren bu sürecin iyi değerlendirilmesi ve hazırlıklı olunması gerekmektedir. Aksi takdirde işletmeler cezai işlemlerle karşı karşıya kalacak ve gereksiz yere mali bir külfet altına gireceklerdir. E- Fatura, e- Defter, e- Arşiv,  Yeni Nesil ÖKC, e- Tebligat, e- Yoklama, e- Denetim, mali mühür, berat, e- imza kavramlarına iş dünyasının aşina olması yeni Türk Ticaret Kanununun esasını oluşturmaktadır. Elazığ’daki mükelleflerin bu hususta bilgi sahibi olmaları ve cezai işlemlere maruz kalmamaları noktasında bugün bu önemli toplantıyı gerçekleştiriyoruz.

Bu düşüncelerle ülkemizde konusunda uzman olan, EDM firmasının İcra Kurulu Başkanı Sayın Özcan Ermiş’e, Firmanın Teknik Ekibine vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ediyor, Toplantının yararlı olması temennisiyle, tüm katılımcılara en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

Elazığ TSO Başkan Yardımcısı Kılışçı’nın açılış konuşmasının ardından EDM Firma Yöneticisi Emra Koç ile El-Mar Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan . E- Fatura, e- Defter, e- Arşiv,  Yeni Nesil ÖKC, e- Tebligat, e- Yoklama, e- Denetim, mali mühür, berat, e- imza konularında bilgilendirmede bulunarak, soruları cevaplandırdılar.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 709 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.11.2016 14:30:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.