Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Cazibe Merkezleri Programı Ön Talep Formu Yayınlandı

Başbakan tarafından 4 Eylül 2016 tarihinde açıklanan ve aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Kalkınma Bankası tarafından verilebilecek desteklere yönelik ön talep formu Kalkınma Bankasınca yayınlandı.

ALAN: Mevcut Yatırımcılarımıza da İmkan Sağlandı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan Ön Talep Formu hakkında bilgiler vererek, “Kalkınma Bankası tarafından verilebilecek destek kalemlerinin listelendiği dokümanda yatırımcıdan talep ettiği destekler ve gerçekleştirmeyi düşündüğü projenin temel bilgileri istenmektedir.

23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Kalkınma Bakanlığınca 2017 yılı içerisinde toplam 900 milyon TL kullandırılması planlanıyor. Bakanlık, yayınlamış olduğu Ön Talep Formu ile illerden gelecek proje sayısı, yatırım konusu, istihdam sayısı, talep edilen destler, illerin talep ettiği bütçe gibi ön bilgileri toplayıp planlamayı hedeflemektedir.

Ön Talep Formu’nu yeni yatırımlarla birlikte mevcut yatırımcılarda doldurarak Tevsi, Yenileme, Modernizasyon, Yarım Kalmış, Atıl Kalmış, Tesislerin Taşınması (Başka illerden Cazibe Merkezlerine) başlıklarından birini seçebileceklerdir. Dolayısı ile ilimizdeki mevcut yatırımcılar da, destek talebinde bulunacaklardır. Bakanlık tarafından Aralık ayı içerisinde illerimizin talepleri toplanacak ve 2017 yılı ilk yarısı içerisinde değerlendirme çalışmalarının yapılacağı ön görülmektedir. İlimizde yatırım yapmak isteyen gerek yeni yatırımcıların gerekse mevcut yatırımcılarımızın ivedi olarak formu doldurarak Bakanlığa iletmeleri önem taşımaktadır. Bu kapsamda özellikle batı illerindeki tekstil yatırımcılarının da ilgisini beklemekteyiz. Ön başvuru formuna Kalkınma Bakanlığı ile Odamız Web sayfasından ulaşılabilmektedir. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu süreçte tüm yatırımcılarımızın yanında yer aldığımızı ve bilgilendirme noktasında hazır olduğumuzu bir kez daha belirtir, sürecin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Ön Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1788 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.11.2016 14:17:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.