Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV

“MÜŞTERİN KAMU OLSUN” PROJESİ TANITILDI

Elazığ TSO’nun destekleriyle, DMO ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile İlimiz KOBİ’lerinin  DMO tedarikçisi olmasına imkan sağlandı. Proje kapsamında DMO tedarikçi kataloğunda yer alacak KOBİ’ler ayrıca KOSGEB tarafından desteklenecek.

ALAN: KOBİ’LERE ÖNEMLİ FIRSAT…

Devlet Malzeme Ofisinin (DMO) ihtiyaç duyduğu malzemelerin İlimizdeki KOBİ’lerden temin edilmesine yönelik olarak DMO ve KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde pilot il olan Elazığ’da projenin uygulanmasına başlanıyor. Elazığ Ticaret Sanayi Odası ev sahipliğinde ‘Müşterim Kamu Olsun’ sloganıyla düzenlenen ve Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ve KOSGEP arasında imzalanan protokolün bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantı Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, KOSGEB Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Daire Başkanı Binali Aydın, DMO Destek Hizmetler Daire Başkanı Ender Eser,  DMO Elazığ Bölge Müdürü Mustafa Özbek, KOSGEB ve DMO temsilcileri, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda KOBİ temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşma yapan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, projeyle çok önemli bir adım atıldığını ifade ederek, DMO’nun kamu kurum ve kuruluşlarının 13 ayrı kategoride üç binin üzerinde ürün çeşidi ile ihtiyaçlarını temin eden tek merkezi satın alma birimi olduğunu söyledi. KOSGEB ise KOBİ’lerin büyüme ve rekabet ortamını iyileştirme noktasında en önemli destekleyici kuruluş olarak hizmetler verdiğini ifade eden Başkan Alan, “ İki kurumun iş birliğiyle imzalanan protokol çerçevesinde kamunun ihtiyaç duyduğu ve duyacağı ürün çeşidinin artırılması dolayısıyla DMO’nun tedarikçi listesinin artırılması hedeflenmiştir. Proje kapsamında DMO’nun tedarikçi listesine giren KOBİ’ler, KOSGEB tarafından desteklenecektir. En büyük hedefimiz ilimizde yatırımların ve ticaretin canlanması ve işletmelerin büyümesinin önünün açılması ve işsizlik sorununun çözümüdür. Bu doğrultuda son derece önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bilindiği gibi Elazığ Sayın Başbakanımızın açıkladığı gibi Cazibe Merkezi kapsamındaki iller arasında yer almış ve Odamızın çok yoğun girişimleri neticesinde İlimizin Teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade edebilmesinin önündeki engeller kalkmıştır. Cazibe Merkezi ve Teşvik Yasasındaki yeni düzenleme çok kısa bir süre içerisinde yayınlanarak yürürlüğe girecektir. Müşterin Kamu Olsun projesi ile pilot il olan Elazığ, tüm bu desteklerle çok önemli fırsatlar yakalamıştır. Ben bu süreçte çok büyük desteğini gördüğümüz Sayın Başbakanımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere iş dünyamız adına şükranlarımı sunuyor, projenin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

‘KOSGEB GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLİYOR’

Mali Hizmetler Daire Başkanı Binali Aydın ise, KOBİ’lerin gelişmesinin Türkiye’de girişimciliğin daha nitelikli bir şekilde yapıldığının en büyük göstergesi olduğunu belirterek, yerli üretimlerin desteklenmesi, ekonomimizin vazgeçilmez unsurları olan KOBİ’lere yıllardır destek sağlandığını söyledi. Aydın, 2016 bütçelerinin 2015 yılına göre yüzde 182 arttığını ifade ederek, KOSGEP bütçesinin 2017 de 1milyar 330 milyon olmasının planlandığını, bunun 1 milyar 61 milyonunun KOBİ’ler için ayrıldığını belirtti.  KOSGEB’in girişimcilerin cesaretlenmesinde Devletin veren eli, şefkatli kolu olduğunu vurgulayan Aydın, sahadan gelen talepler kapsamında kendilerini güncellediklerini söyledi.

‘ÜRÜN SATABİLMENİN EN KOLAY YOLU’

Devlet Malzeme Ofisi Destek Hizmetler Daire Başkanı Ender Eser ise sunu eşliğine DMO’yu tanıtarak, bilgiler verdi. Eser, DMO tedarikçisi olmanın, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ürün satabilmenin en kolay ve en güvenilir yolu olduğunu vurgulayarak, DMO’nun tedarikçiliğinin yapabileceği mal ve hizmet gruplarını tanıttı. Eser, Elazığ’ın pilot il olmasında ve projenin tanıtımını gerçekleştirdiği için Elazığ TSO’ya teşekkür ederek, proje ile Elazığ KOBİ’lerinin büyümelerine çok önemli bir fırsat doğduğunun altını çizdi.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar, DMO ve KOSGEB temsilcilerine projeyle ilgili çeşitli sorular yönelterek daha detaylı bilgi sahibi oldular. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 818 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.11.2016 15:27:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.