Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ALAN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Başkanı ALAN, fedakâr ve başarılı öğretmenlerin yetiştireceği gençlerin yarının Türkiye’sini yöneteceğine işaret ederken, “Öğretmenlerimiz geleceğimizin temellerini atan kişilerdir. Onlara her zaman minnet ve şükran borçluyuz” dedi.

Alan mesajında şu görüşlere yer verdi:

 “Eğitim bir neslin, bir ülkenin devamı için en belirleyici kriterdir. Bir ülke eğer kendine dünyanın en büyük ekonomilerinden, en büyük güçlerinden birisi olmayı hedef seçmişse, uygarlık yarışında en ön sırayı istiyorsa, çocuklarına en kaliteli, en donanımlı eğitimi vermek zorundadır. Bunu sağlayacak ise öğretmenlerdir.

Dolayısıyla öğretmenlerimizin başarısı geleceğimizdeki aydınlık demektir. ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözüyle  Hz. Ali (raduallahu and) eğitimin ve eğitimcinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

Ulu Önder ATATÜRK, “Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanat öğretmenlerdir” diyerek öğretmenin önemini vurgulamıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de imkanlarımız ölçüsünde her eğitim öğretim yılı başında ihtiyaç sahibi yaklaşık bin öğrencimize kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunuyor, ayrıca çok sayıda okulumuzun talebi üzerine çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Elazığ iş dünyası adına çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 763 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.11.2016 13:18:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.