Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Engelliler İçin Hayatı Kolaylaştıran Firma

İlimiz Fırat Teknokent-Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren,  CMB Elektrik Elektronik Ar-Ge Sanayi Ltd. Şti. yetkilisi Bedrettin AYDOĞDU, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN’ı makamında ziyaret ederek Ar-Ge tabanlı şirketlerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Engellilerin Hayatının Kolaylaştırmak istiyoruz

Şirket Yetkilisi Bedrettin AYDOĞDU, ”Bedensel engelli bireyler için uygun fiyatlı ve kullanışlı ürünler tasarlayarak, engellilerin normal hayatlarının sürdürebilmelerine destek vermeyi hedefleyen bir firmayız. Ar-Ge çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız ve 2017’nin ikinci yarısında ürünlerimizi piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz. “Engelliler İçin Hayatı Kolaylaştıran Firma” sloganıyla pazara girmeyi planlıyoruz.

Yenilikçi fikirlerin ve ülke sermayesine katma değeri yüksek projelerin hayata geçirilmesi amacıyla kurulan CMB Elektrik, bedensel engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak ve günlük yaşama katılımını kolaylaştıracak ürünlerin tasarımı ve üretimini gerçekleştiriyor. Biyomedikal ürünlerin tasarlanması, üretilmesi ve yedek parça temininin yanı sıra güvenlik sistemleri, akıllı ev sistemler ve endüstriyel otomasyon alanında hizmet veren firmamız, Fırat Teknokent’te faaliyet gösteriyor. Kendi Ar-Ge’mizi yapıyor olmamız nedeniyle yurtdışına bağımlılığı da önemli ölçüde azaltarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak ana amaçlarımız arasındadır. Firmamızın kuruluşundan beridir sizlerin desteği ve işbirliğiyle çalışmalarımızı sürdürdük. Ar-Ge çalışmalarımızı tamamladığımızı ifade etmek ve desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür etmek için bu ziyareti gerçekleştirdim.” dedi.

 

             İlimizde İnovasyona Dayalı Firma Sayısının Artmasını Arzuluyoruz

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Firmamızı 2015 yılında kurulduğu günden beridir takip etmeyiz. Kendileri yapmakta oldukları çalışmaların tüm süreçlerinde bizlerle koordineli olarak hareket etmişlerdir. Teknogirişim sermayesi desteğiyle kuruluşu gerçekleşen firmamız başarıyla projesini tamamlamış olup, seri imalata geçiş noktasında Sanayi Bakanlığı’nın desteğiyle önemli bir fırsat yakalamış bulunmaktadır.

İlimizin Cazibe Merkezi iller arasında olması hususu ve 6.Bölge Teşvik unsurlarından yararlanacak olması, yatırımcı için vazgeçilmez koşullar sunmaktadır. Bu projenin araştırma geliştirme faaliyetinden sonra artık üretime geçmesiyle ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı aşikârdır. Bedrettin kardeşimizin üretmeyi planladığı ve ar-ge’sini kendilerinin yapmış olduğu engelliler için yaşamlarını kolaylaştırıcı akıllı çözümler sunan ürünlerin pazarda rekabetçi olacağından şüphemiz yoktur, zira ülkemizde 300 bin seviyelerinde engelli vatandaşımız göz önünde bulundurulduğunda bu projenin önemi bir kez daha artmaktadır. Ürün geliştirme sürecinin ilimizde gerçekleştirilmiş olması katma değerin ilimizde kalması ve doğal olarak firmamıza fiyat rekabeti konusunda da avantaj sağlanacaktır. Fırat Teknokent’in bu misyonla ilimizde faaliyet gösteriyor olması da ilimiz girişimcileri için ayrı bir fırsat sunmaktadır. Firmamızı bu çalışmalarından dolayı tekrar tebrik ediyor; Oda olarak, bundan sonraki süreçlerde de kendisine tüm imkânlarımızla destek olacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

 

Bu haber 959 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.11.2016 16:41:39
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.