Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ‘YATIRIM DAVET OFİSİ’ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ Ekonomi Platformu üyeleri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek ‘Elazığ Yatırım Destek Ofisi’ projesi hakkında bilgiler verip, destek talebinde bulundular. Başkan Alan, Elazığ’da yatırımların önünün açılması noktasında Cazibe Merkezi Programı ve Elazığ TSO’nun girişimleriyle ilimizin Teşviklerde 6. Bölge kapsamına alınmasının yeni bir süreç başlattığını ifade ederek, “Bu süreçte ilimiz için atılacak her adımda Elazığ TSO olarak varız…” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ’IN ÖNÜ AÇILMIŞTIR…

Ziyarette, bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, ilimizin yeni yatırımlar kazanması noktasında önemli bir avantaj yakaladığını belirterek, “Elazığ Ekonomi Platformunu oluşturan çok değerli işadamı ve STK temsilcileri öncelikle bugün sizleri ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elazığ Yatırım Destek Ofisi düşüncenizi sonuna kadar destekliyorum. Çünkü bugüne kadar ilimizin yatırımlar noktasındaki ayak bağı teşvikler olmuştur. Bu sorun çok şükür ortadan kaldırılmıştır. Elazığ’ın 2012 yılı Haziran ayından beri önünü kesen Teşvik Yasası, Odamızın talebi ve Sayanı Başbakanımızın kararlı duruşu ile olumlu sonuçlanmış ve Cazibe Merkezi kapsamında yer alan 23 il doğrudan teşviklerde 6. Bölgeye dahil edilmiştir. Bugüne kadar sektör kısıtı, asgari yatırım tutarı, destek süresi, stopaj ve SGK gibi çok önemli desteklerden mahrum olan Elazığ için bu sorunlar kalkmıştır. İnşallah mevcut yatırımcılarım için de yasa kapsamında yeni bir düzenleme ile bu desteklerden istifade etmelerinin önü açılacaktır. Bu konuyla ilgili de çok yoğun bir mücadele ve girişimlerimiz söz konusudur. Kasım ayı içerisinde yayınlanmasını beklediğimiz yasa ve yönetmeliklerle birlikte uygulama adımları netlik kazanacak ve yatırımcılarımıza daha doyurucu bilgiler vereceğiz. Elbette bu süreçte ilimizin altyapı olarak hazır olması çok büyük önem taşıyor. Bugünden itibaren ilimizin en önemli konusu yeni yatırımların ilimize kazandırılmasıdır. Bu konuda lobi çalışmalarına ve çok etkili bir şekilde tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç var. Elazığ Yatırım Davet Ofisi bu anlamda elbette yararlı olur. Tüm kurumların bireysel girişimleri ve çalışmaları devam ederken kurulacak ofiste daha kurumsal ve sistematik bir şekilde sekretarya görevi üstlenebilir. İlimiz için yararlı olacağına inandığımız bu çalışmaya Oda olarak gerekli desteği vermeye hazırız. Bu düşüncelerle halis niyetiniz ve girişimleriniz için teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi. 

 

ELAZIĞ TSO İŞ DÜNYASININ ÖNCÜ KURULUŞDUR…

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı ve Elazığ Mobilyacılar Dernek Başkanı Cemil Platin, Elazığ TSO’nun böylesi bir çalışmada öncü olduğunu belirterek, “İlimizin kalkınma ve gelişmesinde Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nı biz öncü olarak görüyoruz. Tüm STK’larımızın ve Meslek örgütlerimizin çatı kuruluşu Elazığ TSO’dur.  Böylesi bir çalışmanın içerisinde Elazığ TSO’nun yer alması platformumuzu güçlendirecek ve çalışmalarımızın amacına ulaşmasında çok değerli katkılar sağlayacaktır. Teşvik Yasası ile ilgili olarak çok değerli girişimlerinizi ve gayretlerinizi takdirle karşılıyoruz. Elazığ iş dünyası adına başta sizlere ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çeşitli defalar açıkladığınız gibi, Elazığ teşvik yasası kapsamında bölgede en önemli il haline gelecektir. Çünkü, güvenlik sorunu olmayan, altyapı ve ulaşım noktasında avantajları bulunan, üniversitesi, organize sanayi bölgeleri, yetişmiş insan gücü ve tarihi birikimiyle Elazığ yatırımcıların adresi olacaktır. Biz bu noktada marka yatırımların ilimize kazandırılması ve sektörel bazda nokta atışı yapılacak yatırımcıların tespiti ve daveti konusunda Yatırım Davet Ofisinin çok etkili olacağını düşünüyoruz. Bu projemize göstermiş olduğunuz ilgi ve destekleriniz için teşekkür ediyor, en derin sayılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 707 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.11.2016 16:03:29
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.