Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

FKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI MALATYA’DA YAPILDI 

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kasım ayı yönetim kurulu toplantısı Malatya’da yapıldı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu yeni teşvik sistemi düzenlemesinin bölge illerinde çok büyük bir kalkınma hamlesi getireceğine inandığını söyledi.

Dönem Başkanı Zorluoğlu Toplantı Gündemini Değerlendirdi

Fırat Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen toplantıya Elazığ Valisi ve Ajans Dönem Başkanı Murat Zorluoğlu, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, İl Genel Meclisi Başkanları ile TSO Başkanları ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop katıldı.

Dönem Başkanı Vali Murat Zorluoğlu yönetim kurulu toplantısı öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, toplantısının yoğun bir gündemle gerçekleştiğini ifade etti. 2016 yılında Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan projelerin değerlendirme süreçlerinin ele alınacağını, süreçleri tamamlayıp, desteklenecek projelerle ilgili nihai kararın yönetim kurulu tarafından verileceğini belirten Vali Zorluoğlu, Doğrudan Faaliyet Desteği başlığı altında Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin kendilerine ayrılan bütçeleri çerçevesinde sunulan projeleri değerlendirip, karara bağlayacaklarını dile getirdi.

Cazibe Merkezi Programı ve Teşvikler TRB1 İllerine Önemli Katkı Sağlayacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 23 il ile ilgili yeni ve büyük teşvik programını açıkladığını anımsatan Vali Zorluoğlu, “Açıklanan 23 il içerisinde Fırat Kalkınma Ajansı’nın da içerisinde bulunan Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Malatya’da yer almaktadır. Bu destek içerisinde inşallah bu illerimizde yer alacaktır. Bu vesileyle hükümetimize, bizim illerimizi de bu teşvik programının içerisine aldıkları için şahsım ve yönetim kurulum adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi. Vali Zorluoğlu, şu anda uygulanan teşvik sistemi içerisinde Tunceli’nin 5, Bingöl’ün 6, Elazığ ve Malatya’nın 4’ncü bölge illeri olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Sayın Başbakanımızın yaptığı açıklama bulunmaktadır. İnşallah yakın zamanda Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanacaktır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 23 ilin tamamının 6’ncı bölge teşvik sisteminin içerisine dâhil edileceği şeklinde bir bilgi basına ve kamuoyuna yansıdı. İnşallah tez zamanda buda hukuki anlamda netleşir. Eğer bunlar gerçekleşirse bu bölge illerinde çok büyük bir kalkınma hamlesini de beraberinde getirecektir. Bu çerçevede kalkınma ajanslarına da önemli bir sorumluluk ve görev düşmektedir. Yatırımların yoğunlaşmasıyla birlikte özellikle yatırım destek ofislerimiz, illerimizdeki ofislerin çok yoğun bir mesai harcaması gerekecektir. Kalkınma ajansımızın bütün personeliyle ve bütün müktesebatıyla, kapasitesiyle illerimizdeki yatırımcılara yol gösteren ve onların bürokratik işlemlerini kolaylaştıran ve bu manada yatırımları hızlandıran fonksiyonunu net bir şekilde icra etmesi gerekiyor. Kalkınma ajansımızın bunu layıkıyla yapacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 

Bu haber 623 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.11.2016 09:10:26
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.