Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

SEYRAN’DAN BAŞKAN ALAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği (EMMAD) Başkanı Ali Seyran, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek Elazığ’ın Teşvik Yasası ile ilgili sorununu çözüme kavuşturduğu için teşekkür ederek, mermer isimlik hediye etti.

Elazığ Tarihteki En Büyük Desteği Aldı…

Ziyarette bir değerlendirme yapan EMMAD Başkanı Ali Seyran Elazığ’ın tarihte en büyük desteği bu dönemde aldığını belirterek, “Sayın Başkanım, Elazığ iş dünyasının çok uzun süredir içinde olan biriyim. Şahsi kanaatim Elazığ Cazibe Merkezleri kapsamında ve Teşvikte 6. Bölgede yer almasıyla tarihteki en büyük destekleri almış durumda. Ben bu nedenle çok özverili bir şekilde bu işin arkasında duran Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, tüm sivil toplum kuruluşlarımıza sizin şahsınızda teşekkür etmek için buradayım. Sizlerin özellikle teşvik yasası ile ilgili vermiş olduğunuz mücadeleye şahidim. Elazığ iş dünyası olarak bizlerin beklentilerini en iyi şekilde anlayarak bunları ilgili makamlara taşıma ve sonuna kadar takip etme mücadelenizi takdir ediyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde yayınlanacak olan yönetmelik ve mevzuatlarda mermer ve maden sektörü de destek kapsamına alınan sektörler olarak yer alır diye umut ediyoruz. Ancak, bu sektörler yer almasa dahi önemli olan Elazığ’dır. İlimiz bu anlamda çok önemli bir fırsat sizlerin sayesinde yakalamıştır” dedi.

Elazığ İçin Yeni Bir Süreç Başladı…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da, Seyran’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Sayın Başkan, öncelikle nazik ziyaretiniz ve güzel değerlendirmeleriniz için teşekkür ediyorum. Her zaman Elazığ için bir çivi çakanın hizmetkarı olduğumuzu ifade ettik. 27 Şubat 2015 tarihinde bu makama oturduğumda iş dünyasının en önemli talebinin teşvikteki haksızlığın giderilmesi olduğunu gördüm. Bu sorunun çözümünü kendime Elazığ için vefa borcu olarak addettim. Çok şükür bugün bu yoğun mücadelenin sonunda beklediğimiz noktaya ulaştık. Bunda ifade ettiğiniz gibi bir çok kesimin çok değerli katkıları var. Ben bu çorbada tuzu olan her kesime şükranlarımı bir kez daha sunuyorum. Elazığ için tarihi ve yeni bir süreç başlamıştır. Bizleri çok yoğun bir  şekilde arayarak destek ve teşvikler noktasında ne olup bittiğini soran çok sayıda işadamı var. Bu işadamlarımızın önü açılmıştır. Onların beklentilerini karşılayacak destekler artık 6. Bölgede mevcut. İnşallah kısa bir süre içerisinde mevzuat ve yönetmenliklerin yayınlanması ile birlikte uygulama adımları başlayacak. Bu süreçte ilimizin altyapı olarak hazır olması çok önemli. İstanbul, Ankara, İzmir ve bazı AB ülkelerinde çok yoğun ve programlı bir şekilde tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri ile bu dönemde İlimize marka yatırımlar kazandırabiliriz. İnşallah tüm bu süreçte ilimiz yöneticileri ve tüm siyasi aktörlerle birlikte müşterek hareket ederek bu mücadelemizi yatırımlarla taçlandıracağız. Ben de bu düşüncelerle, duyarlılığınız için teşekkür eder, ilimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 823 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.10.2016 15:26:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.