Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TEŞVİK YASASI İLİMİZ İŞ DÜNYASINA HAYIRLI OLSUN

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın Teşvik Yasasında hak ettiği yere gelmesi hususunda 27 Şubat 2015 tarihinde başlatmış olduğu mücadelede mutlu sona ulaşıldığını ifade ederek, “Elazığ’ın ufku artık aydınlıktır. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Teşvik, Elazığ’a ve iş dünyasına vefa borcumdu…

27 Şubat 2015 tarihinde Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildiğini ifade eden Başkan Alan, “Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi ile istihdam sorununun çözümünde en önemli husus Teşvik Yasasında Elazığ’ın mağduriyetiydi. 27 Şubat 2015 tarihinden itibaren, Elazığ TSO’yu temsil ettiğimiz her toplantıda öncelikli konumuz Teşvikler oldu. Türkiye 8. Ekonomi Şurasında dönemin Sayın Başbakanı ve Bakanlarına, 2015 yılında yapılan iki genel seçim öncesinde Odamızı ziyaret eden tüm milletvekili aday adaylarına ve adaylarına, Odamızı ziyaret eden tüm bakan ve tüm siyasi parti temsilcilerine, 2016 yılındaki 9. Ekonomi Şurasında ve yaklaşık 2 yıldan beri tüm medya mensuplarına, bıkmadan, usanmadan ilimizin Teşvik Yasasındaki mağduriyetini anlattık ve çözüm için destek talep ettik.

Son olarak 6 Ekim 2016 tarihinde TOBB ev sahipliğinde Sayın Başbakanımız ve çok sayıda Bakanla birlikte bölgemiz Oda ve Borsa Başkanlarıyla yapılan ve 10.5 saat süren istişare toplantısında şahsım tarafından dile getirilen ve bizzat Sayın Başbakanımızdan sözü alınan Cazibe Merkezileri kapsamındaki illerdeki mevcut yatırımların da 6. Bölge desteklerinden istifade etmesi sözü tüm medya ile ‘Elazığ’a Müjde’ olarak paylaşılmıştı. Talep makamı olan Odamız Sayın Başbakanımızdan bu sözü almış olmasına rağmen, bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmamıştır. 26 Ekim 2016 tarihinde İlimiz Milletvekili Sayın Tahir Öztürk medya kuruluşlarıyla temasa geçerek konunun artık resmi boyut kazandığı müjdesini paylaşmış ve Cazibe Merkezi kapsamında yer alan 23 ilin 6. Bölge desteklerinden istifade edeceğini ifade etmiştir. Bugün itibarı ile yaklaşık 2 yıllık bir mücadelenin beklediğimiz şekilde sonuçlanmış olması vesilesiyle Yüce Allah (c.c)’a hamd ediyorum. Vebal isteyen bu makamlarda Yüce Allah bizlere bugünü göstermiş ve emeğimizin karşılığını çok şükür vermiştir. 27 Şubat 2015 tarihinde Teşvik Yasasında Elazığ’ın beklentisini kendime vefa borcu olarak belirlemiştim. Bugün bu borcun üzerimden kalkmasının huzurunu çok şükür yaşıyorum.

Elazığ iş dünyası ve tüm halkımız adına çok önemli olan bu gelişme vesilesiyle; sözünün kanun olduğunu ispat eden Sayın Başbakanımıza, büyük mücadelesine şahit olduğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanımıza, bizlerin her zaman yanında yer alan ve çok değerli katkılar sağlayan Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Elazığ’ın bu önemli sorununu en yetkili makamlara ulaşmamıza vesile olan TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Elazığ’ın bu konudaki mağduriyetini ilgili makamlara taşıyan muhalefet ve iktidar partisi milletvekili ve yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarımıza ve çok önemli katkı veren medya kuruluşlarımıza Elazığ iş dünyası adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, yeni dönemin İlimize hayırlı olması temennisiyle, en derin saygılarımı sunuyorum” şeklinde değerlendirme bulundu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 800 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.10.2016 13:52:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.