Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Alan, Ehl-i Beyti Anma ve Aşure Günü Programına Katıldı

Elazığ Cem Evi  tarafından düzenlenen Ehli Beyt-i Anma ve Aşure programına katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Ülkemizin en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde tüm halkımızın Muharrem Ayını kutladı.

İslam Dünyasının İbret Alması Gerekiyor…

Elazığ Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Cem Evi Başkanı Cafer Yeşil, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mesut Sağlampınar ve çok sayıda davetlinin katıldığı program günün anlam ve önemine işaret eden konuşmalar, dualar ve aşure dağıtımı ile gerçekleştirildi.

Başkan Alan yaptığı değerlendirmede, “Hadisi Şerif’te ‘Şehru’llah’ yani ‘Allah’ın Ayı’ diye bahsedilen Muharrem ayını ve bu ayda meydana gelen olayları yâd ederek, Hz. Peygamber Efendiimizi, Kerbela Şehidi ve Şehitlerin Efendisi Hz. Hüseyin Efendimizi ve Ehl-i Beyti hayırla ve dualarla anmak ve tüm bunlardan ders ve ibret almak büyük önem taşımaktadır.

Türküyle, Kürdüyle, Çerkezi, Zazası, Alevisi, Sunisiyle bu Ülke tüm bu değerlerin bir araya gelmesiyle zengin bir mozaiktir. Bugün en fazla ihtiyaç duyduğumuz konu işte bu birlik ve beraberliğin sağlanması ve hepimizin sımsıkı kardeşçe bir birimize sarılmasıdır. Ülkemizin huzuru ve tüm İslam coğrafyasında akan kanların durması için Yüce Allah (c.c.)’dan Muharrem ayı yüzü suyu hürmetine dualar ediyoruz. Ben bu düşüncelerle tüm halkımızın Muharrem ayını bir kez daha tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 738 defa okundu.
Ekleme Tarihi :14.10.2016 17:03:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.