Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAKAN TÜFENKCİ’YLE İSTİŞARE TOPLANTISI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Cazibe Merkezi Programı değerlendirme ve istişare toplantısı Adıyaman’da bölge iş dünyasının temsilcilerinin katılımı ile yapıldı. Toplantıya katılarak bir konuşma yapan, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Cazibe Merkezleri kapsamındaki illerdeki mevcut yatırımcıların da 6. Bölge teşviklerinden istifade etmesi sözünün Başbakan Yıldırım’dan alındığını vurguladı…

BAŞKAN ALAN’DAN BAŞBAKAN YILDIRIMA TEŞEKKÜR…

Adıyaman’da yapılan istişare toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, F.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mustafa Uymaz, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem, Elazığ Müsiad Başkanı Hasan Uzun ve dernek üyeleri katıldı.

Bakan Tüfenkci ve bölgeden gelen çok sayıda Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası ve Meslek Kuruluşu yöneticilerinin katıldığı Adıyaman programı kapsamında ilk olarak, Adıyaman Gümrük Müdürlüğü’nün açılışı yapıldı. Daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları değerlendirme toplantısı Bakan Tüfenkci’nin katılımı ile gerçekleştirildi. Adıyaman programı son olarak meslek odası, üniversiteler ve bölge iş dünyasının temsilcilerinin katıldığı Cazibe Merkezi Değerlendirme ve İstişare Toplantısı ile sona erdi.

Değerlendirme toplantısında bir konuşma yapan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Başbakan Yıldırım’a teşekkür ederek, “Sayın Başbakanımızda 7 Ekim Cuma günü Bölge Oda ve Borsa başkanlarının katılımı ile 10.5 saat süren bir toplantı ile Cazibe Merkezi Programı değerlendirilmiştir. Söz konusu toplantıda paketin bölge için çok büyük önem arz ettiğini vurgulamış ve mevcut yatırımların da rekabet gücünün ortadan kaldırılmaması için destek kapsamına dahil edilmesini talep etmiştik. Sayın Başbakanımız talebimizi olumlu karşılamış ve mevcut yatırımların da bölgemizde 6. Bölge teşviklerinden istifade edeceğini bizlere müjdelemiştir. Bu gelişme bölgemiz illeri için çok önemli bir adım olmuştur. Sayın Bakanım ben bu vesile ile sizin şahsınızda Sayın Başbakanımıza bir kez daha iş dünyamız adına teşekkür ediyorum. Zatıalinizin de katılmış olduğu toplantıda zaten sorunlarımızı ve beklentilerimizi ifade etmiştik. Bunlardan en önemlisi sektörel kısıtların kaldırılması, istihdam asgari zorunluluğu, yatırım tutarı ve mevcut yatırımların destek kapsamına dahil edilmesiydi. Sektörler noktasında tüm illerin beklentileri var. Öncelikli olarak bölge illerinde kümelenmeyi hedefleyen ve kaynakları ekonomiye kazandıran bir yapının değerlendirilmeye alınmasını talep ediyoruz. Bölgemiz için bu sektörler yazılı olarak sizlere takdim edilmiştir. Ben bir kez daha bu toplantıyı tertip ettiğiniz için teşekkür ediyor, Destek paketinin ivedi olarak hayata geçmesini iş dünyası olarak bekliyoruz” dedi.

Toplantıya katılan Elazığ iş dünyası temsilcileri de Cazibe Merkezi Destek Programından beklentilerini ifade ettiler.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 917 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.10.2016 12:54:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.