Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Elazığ TSO’da Bayramlaşma

Elazığ TSO’da geleneksel hale getirilen bayramlaşma; Oda üyeleri, Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, medya mensupları, Oda personeli ve vatandaşların katılımı ile yapıldı. Bayramlaşma töreninde bir değerlendirme yapan Başkan Alan, “Birlik, beraberlik, huzur ve güven içerisinde Kurban Bayramını idrak ediyoruz. Vatanımızın ve hür dalgalanan bayrağımızın kıymetini bugün çak daha iyi anlıyoruz” dedi.

ALAN: Ekmesiz kalırız ama vatansız kalamayız…

Bayramlaşma töreninde bir değerlendirmede yapan Başkan Alan; “Odamızın geleneksel hale getirmiş olduğu Bayramlaşma vesilesiyle bugün bir kez daha bir araya gelmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Malumunuz olduğu üzere; Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir.

Ancak ülkemizde maalesef hain terör olayları nedeniyle bir çok aile ve ulus olarak maalesef bu bayrama buruk bir şekilde girdik. Bu bayramda bağımsız ve hür bir ülkenin kıymetini daha iyi anlıyoruz. Yakın komşularımız büyük bir savaşın içerisinde yer alıyorlar. Bizler huzur içerisinde kurbanlarımızı kestik, çocuklarımız oyun alanlarında mutlulukla oyunlarını oynuyorlar, toplumumuz sevinç içerisinde bayramlaşmanın coşkusunu yaşıyor. Tüm bunlar ülkemizin huzur ve güven ortamında olmasından kaynaklanmaktadır. Allah korusun yanı başımızdaki Suriye’nin hali ortada. Şimdi o ortamda insanların nasıl bir bayram yaptığını çok iyi idrak etmemiz gerekiyor. Bugün bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bu ülkenin Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Zazası bir zenginliktir. Ayrışma ve kavga nedeni değildir. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlerin oyununa gelmeyelim. Bu güzel yurdumuzun kıymetini bilelim. Ekmeksiz, aşsız kalabiliriz ama vatansız asla kalamayız.

Bayram vesilesiyle Yüce Allah (c.c)’tan dileğimiz başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine huzur ve esenlikler getirmesidir.

Elazığ iş dünyası olarak, başta şehit yakınlarımız olmak üzere, halen terör olayları nedeniyle hastanelerde yada evlerinde yatan tüm kardeşlerimize bir kez daha sabır diliyor, Kurban Bayramlarını kutluyorum.

Tüm halkımızın ve Üyelerimizin; huzurun, hoşgörünün, dayanışmanın, sevgi ve saygının sembolü Kurban Bayramını kutlar, saygılar sunarım” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1050 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.9.2016 15:07:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.