Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TOPLU TAŞIMACILARDAN BAŞKAN ALAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Elazığ Belediyesi tarafından şehir içi toplu taşıma hizmetleri ile ilgili hazırlanan ve minibüslerin otobüse dönüştürülmesini içeren projeyle ilgili olarak Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret eden toplu taşımacılık yapan Elazığ TSO Üyeleri, Başkan Alan’a konuya sahip çıkmasından dolayı teşekkür ettiler.

Projenin Hayata Geçmesi Halinde Ciddi Mağduriyetler Yaşanacaktır…

Ziyarette, Belediyenin şehir içi toplu taşıma hizmetleri ile ilgili hazırlamış olduğu minibüslerin otobüse dönüştürülmesi projesinin sektörde önemli sorunlar yaratacağını belirten sektör temsilcileri, “Sayın Başkanım konuyla ilgili olarak yapılan bir toplantıda sizlerin bu çalışmanın Oda üyesi esnafı zora sokacağı ve mağdur edeceği yönündeki görüşünüz için bugün sizlere teşekkür ziyareti için gelmiş bulunuyoruz. İlimizde halen 363 adet minibüs bu hizmeti veriyor. İki şoför ve aileleriyle birlikte ortalama 3 bin kişinin geçimi bu sektörden karşılanıyor. Ayrıca halen kooperatifimiz kayıtlarında 70’e yakın arkadaşımızın yeni araç alımı ve bu alım nedeniyle borçları ve ödemeleri devam ediyor. Belediyemizin bu projeyi hayata geçirmesi halinde çok önemli bir mağduriyet söz konusu olacaktır. Bu konuyla ilgili duruşunuzu biliyoruz. Arkadaşlarımız adına heyet olarak teşekkür etmek için buradayız” şeklinde konuştular.

Alan: Sayın Yanılmaz Her Zaman Adaletin ve Doğrunun Yanında Olmuştur…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Elazığ TSO Başkanı Alan’da yaptığı değerlendirmede, “Odamızın çok değerli toplu taşıma sektöründe yer alan üyeleri öncelikle sizleri bugün Odamızda ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Sizlerin de ifade ettiği gibi bu konu halen proje ve tartışma aşamasında olan bir husustur. Konuyla ilgili düşüncemi zaten biliyorsunuz. Bunu ilgili toplantı ve görüşmelerde de dile getirdim ve yine aynı noktadayım. İlimizin modernleşmesi ve halkımızın hak ettiği bir yaşam standardına kavuşması noktasında Sayın Belediye Başkanımız çok yoğun bir mesai harcıyor. Kendilerinin öncelikle üreten ve istihdam sağlayan kesimlerin yanında yer aldığını ve bugüne kadar yaşamış olduğumuz bir çok problemi bizzat çözdüğüne şahit bir insanım. Bu konuda da Sayın Başkanımızın sizleri mağdur edecek bir çalışmaya izin vereceğine ihtimal vermiyorum. Halen toplu taşıma hizmeti veren araçlarınızın hizmet kalitesinde bir iyileştirme söz konusu ise bunun da sağlanması gerekiyor. Proje ile 363 minibüs yerine 100 otobüsle hizmet verilmesi öngörülüyor. Ancak, kültürel, sosyal ve ekonomik nedenlerle 363 minibüsçü esnafımızın 100 araçta ortak olarak çalışması bugünkü şartlarda pek mümkün görülmüyor. Sayın Başkanımız da Ülkemiz ve ilimizin çok zor ekonomik bir süreçten geçtiği bu kritik dönemde sizleri mağdur edecek bir projeyi hayata geçireceğini düşünmüyorum. Bizim gibi sizlerin de Sayın Başkanımıza güvenmenizi bekliyor, ziyaretiniz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 686 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.9.2016 14:31:49
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.