Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAKAN TÜFENKÇİ ve TOBB BAŞKANI

HİSARCIKLIOĞLU’DAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, 18 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı terör saldırısı nedeniyle Elazığ’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundular…

Elazığ’a Geçmiş Olsun Ziyareti…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet 24 Ağustos Çarşamba günü akşam saat:11.00’da özel uçakla Van’dan Elazığ’a geldiler. Geceyi Elazığ’da geçiren Bakan ve TOBB Başkanı 25 Ağustos Perşembe günü Elazığ Valiliğini, Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası ile Elazığ Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ettiler. Bombalı terör olayının yaşandığı Elazığ Emniyet Müdürlüğüne kırmızı karanfil bırakan heyet, daha sonra hastanede yaralıları ziyaret ederek, şehit yakınlarına taziye ziyaretinde bulundular.

Tüfenkçi: Terör Asla Amacına Ulaşamayacak…

 Elazığ TSO Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda bir değerlendirmede bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tütfenkçi, terörün asla hedefine ulaşamayacağını ifade etti. Bakan Tüfenkçi değerlendirmesinde, “15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan terör olaylarında Türk halkı canı pahasına demokrasiden ve sonrasında tek vatan ve tek bayraktan taviz vermeyeceğini göstermiştir. TOBB Başkanımızla birlikte Van’da ve Elazığ’da meydana gelen terör olayı  nedeniyle bu illerimize geçmiş olsun ziyaretleri yapıyoruz. Bugün bu kapsamda Elazığ’dayız. Terörün amacı, halkı umutsuzluğa sevk ederek, güven ve huzur ortamını bozmaktır. Ancak terör bu hedefine Türk halkının kararlı duruşu nedeniyle asla ulaşamayacaktır. Elazığ bölgenin en huzurlu ili ve teröre asla geçit vermemiş bir şehrimizdir. Bu tür bir menfur olay da Elazığ’ın bu imajını zedeleyecek yada Elazığ halkının teröre bakışını değiştirecek değildir.  Hükümetimiz içte ve sınır ötesinde ne gerekiyorsa yapmaktadır ve yapmaya kararlıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin değerli başkanı önderliğinde Türk reel sektörü 15 Temmuz darbe girişine karşı duruşunu ve seçilmiş hükümetten, istikrardan ve demokrasiden yana olduğunu göstermiştir. Bununla da kalmayıp ekonomik istikrarında devamı için ne gerekiyorsa yapmıştır. Bugün iş dünyasının temsil edildiği Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasından bir kez daha teşekkür ediyorum. Hükümet olarak bir yandan terörle mücadelemizi devam ettirirken diğer yandan da ekonomik büyüme, kalkınma ve gelişme noktasında da yapılması gerekenleri kararlılıkla sürdürüyoruz. Yakın bir tarihte Elazığ’ın da uzun bir süreden beri beklemiş olduğu teşviklerle ilgili düzenlemeyi yürürlüğe koyacağız. Bir kez daha tüm Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimle, şehit olan kardeşlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diyorum” dedi.

Hisarcıklıoğlu: Üretmeye, Çalışmaya ve Büyümeye Devam Edeceğiz…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu da Elazığ TSO’da yaptığı değerlendirmede, Türk iş dünyası olarak istihdam sağlamaya, üretmeye, ihracata ve büyümeye odaklı olarak çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Hisarcıklıoğlu, “15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki terör olaylarının hedef ve amacı malumdur. Biz Türk iş dünyası olarak bir yandan devletimizin tüm bu şer odaklarına karşı verdiği mücadeleyi sonuna kadar desteklerken diğer yandan iç ticaretimizi, ihracatımızı, yatırımlarımızı, üretimimizi ve istihdamımızı büyütmenin gayretinden asla vazgeçmeyeceğiz. Elazığ halkı kahramanlığı, milli duruşu ve asla haksızlığa boyun eğmemesiyle bilinir. Bu tür olaylar da biz biliyoruz ki asla Elazığlıyı yıldıramaz ve sindiremez. Bu düşüncelerle tüm Elazığlı hemşehrilerime bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Menfur olayda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.”

Başkan Alan’dan Teşekkür…

Elazığ TSO Meclis Salonunda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki heyeti ağırlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Sayın Bakanım, Sayın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanım, Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, çok değerli Bakanlık ve TOBB görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcileri ve çok değerli işadamlarımız. öncelikle sizleri odamızda ağırlamaktan duyduğum büyük memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bugün bizleri ziyaret ederek acılarımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Elazığ halkı tarihi süreç içerisinde hep devletinin ve milletinin yanında yer almış ve teröre asla geçit vermemiş bir ildir. Elazığ bu özelliği ile bölgenin huzur ve güven adası olmuştur. İlimizin bu değerine gölge düşürmeyi hedefleyen terör olayı asla amacına ulaşamayacaktır. Elazığ milli ve asil duruşundan asla taviz vermeyecektir. Bu ziyaretinizle devletimizin Elazığ halkının yanında yer aldığını ve acılarını paylaştığını göstermektesiniz. Elazığ iş dünyası ve halkımız adına teşekkürlerimizi sunuyor, Ülkemizin hiçbir köşesinin böyle acılar yaşamamasını ve bu olayların son bulmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Bakan Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Plaket…

Yapılan değerlendirmelerin ardından Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, günün anısına Bakan Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na birer plaket takdim etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’da Başkan Alan’a, Elazığ TSO Meclis Üyelerine dağıtılmak üzere TOBB tarafından hazırlanan Dede Korkut kitabı setinden hediye etti.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

Bakan Tüfençi, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet özel uçakla Elazığ'a geldiler.

 

 

Bakan ve TOBB Başkanını il protokolü ile birlikte Elazığ TSO Başkanı Alan ve Elazığ TB Başkanı M.Ali Dumandağ ile birlikte çok sayıda kurum ve stk temsilcisi Elazığ Hava Limanında karşıladı.

 

 

Bakan ve TOBB Başkanı ile birlikte il protokol üyeleri ve diğer misafirler TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun talebi üzerine  İbrahim Etem Et Lokantasında ağırlandı. 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Milletvekilleri, İl Protokol Üyeleri, STK temsilcileri ve işadamları Elazığ TSO'da bir araya geldiler.

 

 

Elazığ TSO Meclis Salonunda yapılan toplantıda terör bir kez daha lanetlendi.

Başkan Alan, Bakan Tüfenkçi'ye Elazığ TSO'yu ziyareti anısına plaket takdim etti.

 

Başkan Alan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Elazığ TSO'yu ziyareti anısana plaket takdim etti.

 

Tobb Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB tarafından hazırlanan Dede Korkut kitabı setinden Başkan Alan'a hediye etti.

Bu haber 1099 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.8.2016 14:56:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.