Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

553 Konut ve İşyerinde Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, İl Emniyet Müdürü, Çevre Şehircilik İl Müdürü ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan,  geçtiğimiz Perşembe günü Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıda evleri ve işyerleri hasar gören vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinlediler.

Zararlar Karşılanacak…

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Zorluoğlu ve beraberindeki heyet hasar tespit çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ifade ettiler.

Vali Zorluoğlu’na incelemelerinde Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Kandemir, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdülkerim Sarıaydın katıldılar. 

İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Vali Zorluoğlu açıklamasında şunları söyledi “Geçtiğimiz Perşembe günü İl emniyet müdürlüğümüze yönelik olarak yapılan saldırıda sadece Emniyet Müdürlüğü binası değil çevrede bulunan binalarda da hasar meydana gelmiştir. Olayın ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde toplam 8 komisyon kurularak çalışmalarını sürdürdüler. Bugün itibariyle 553 konut ve işyeri incelenerek hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Sürsürü, Cumhuriyet ve Ataşehir Mahallelerimizde çalışmalar gerçekleştirildi. Bu arada henüz hasar tespiti yapılmamış vatandaşlarımız olabilir, bu vatandaşlarımızın bina ve işyeri tespitleri için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, araçları için de İl Özel İdaresine başvurmaları gerekmektedir. Müracaatları halinde komisyon üyeleri en kısa zamanda gelerek gerekli incelemeleri yapacaklardır.  Hasar tespitleri yapılan vatandaşlarımız işyerlerinde ve evlerinde gerekli tadilatları gerçekleştirebilirler. Hasar tespitleri yapılan vatandaşlarımızın hasar bedelleri belirlendikten ve Ankara’dan onaylandıktan sonra kendilerine aktarılacaktır. Kamu binalarımızda ve okullarımızda da hasarlar meydana gelmiştir. Bu binalarımızın da tamiratları bir yandan devam etmektedir. Maddi hasarlar giderilir, Allah can kaybı vermesin. Allah bir daha bu şekilde acı günler vermesin. Bir daha böylesine acılar olmaması için gerekli olan tedbirleri artırarak almaya devam ediyoruz” dedi. 

Başkan Alan’dan Zorluoğlu’na Teşekkür…

Başkan Alan esnafların başta olmak üzere vatandaşların terörden doğan zararlarının bir an evvel karşılanması noktasında çalışmaların süratle tamamlanması nedeniyle Vali Zorluoğul’na teşekkür etti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “Sayın Valimizin talimatları ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çok yoğun bir mesai yaparak 553 işyeri ve meskende hasar tespit çalışmalarını sonuçlandırmıştır. Kendilerine ulaşılmayan ancak patlama nedeniyle işyeri veya meskeni hasar gören vatandaşlarımızın da ivedi olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvurmalarını bekliyoruz. Mağduriyetlerin uzun sürmemesi ve yaraların hemen sarılması anlamında Sayın Valimizin yoğun girişimleri ve talimatlarıyla sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasından dolayı ben Sayın Valimize ve tüm Çevre ve Şehircilik Uzmanları ve yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Yüce Allah (c.c.)’tan halkımızın ve Ülkemizin böyle acılar bir daha yaşamaması dileklerimle, saygılar sunarım” şeklinde konuştu. 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 823 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.8.2016 11:12:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.