Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 BAŞKAN ALAN’DAN DEMİRDAĞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci kez atanan Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Üniversite İlimizin Lokomotif Kurumlarının Başında Gelmektedir…

Başkan Alan ziyarette yaptığı değerlendirmede, Fırat Üniversitesi’nin Elazığ ekonomi, sanayi ve gelişmesi açısından önemli bir kurum olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin kalkınma planı ve 2023 hedeflerine ulaşması noktasında çok sayıda bakanlığın ve destek unsurlarının başında üniversite-sanayi işbirliğinin öne çıktığını görüyoruz. Dolayısı ile illerin kalkınmasında ve sanayileşmesinde bu işbirliğinin sağlanması olmazsa olmaz olarak görülmektedir. Odamız ile Fırat Üniversitesi işbirliğinde ilimize kazandırılan Teknokent bu anlamda çok önemli bir çalışma olmuştur. Teknokentin kapasitesinin yükseltilmesi ve bu alanda inovasyon ve teknolojiye dayalı yatırımların artırılması yeni dönemde Oda ve Üniversitemizin önceliği olacaktır. Ben bu düşüncelerle Sayın Rektörümüze yeni dönem için başarılar diliyor, Rektörlüğünün İlimiz, Üniversitemiz ve işdünyamız adına tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Elazığ TSO En Önemli Paydaşımızdır…

F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ’da Başkan Alan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Sayın Başkanım ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bizim en önemli paydaşımızdan biridir. Bahsetmiş olduğunuz gibi Fırat Teknoketin İlimize kazandırılmasında çok önemli işbirliği yaparak bu değeri Elazığ’a kazandırmış bulunuyoruz. Ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerinde Üniversitemiz bölgemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında çok önemli bir rol almıştır. Üniversitelerin temel görevleri bireylere eğitim ve öğretim anlamında günün koşullarına göre eğitimler vererek onların kendi ayakları üzerinde durmalarına ve ülkelerine katkı sağlamalarına öncülük etmektir. Diğer önemli bir görevimiz de  araştırma ve geliştirme faaliyetleri, topluma hizmet faaliyetleri ve bilimsel çalışmalarla insanlığa hizmettir. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi burada birikmiş bir tecrübemiz var yine aynı zamanda iş dünyamızın da kendine özgü önemli bir tecrübesi ve birikimi mevcut. İnşallah biz bunları bir araya getirmek suretiyle ilimizin hak etmiş olduğu kalkınma ve gelişme hedefine ulaşacağız. Bu düşüncelerle, güzel temennileriniz ve ziyaretiniz için şahsınızda tüm Elazığ TSO camiasına ve iş dünyasına saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 735 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.8.2016 10:12:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.