Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

TÖRERE LANET MİTİNGİNDE ONBİNLER HAYKIRDI

18 Ağustos Perşembe günü Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen bombalı intihar saldırısı sonrası Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen ve ildeki tüm kurum ve kuruluşlar ile STK’lar tarafından desteklenen ‘Teröre Lanet Mitingi’ Cuma namazı sonrası Demokrasi Meydanı’nda başladı…

ALAN: Elazığ Tek Yürek Olmuştur…

Cuma namazı sonrası Demokrasi Meydanında toplanan vatandaşlarla bir araya gelen, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri, Kolordu Komutanı, Elazığ Belediye Başkanı, F.Ü. Rektörü, Emniyet Müdürü, İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş tekbir ve terörü lanetleyen sloganlarla kol kola Gazi Caddesinden yürüyerek Ahmet Aytar spor salonunun bulunduğu meydana geldiler.

Meydanı dolduran binlerce vatandaşı selamlayan il protokol üyeleri daha sonra şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşını vatandaşlarla okudular. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından kürsüye gelen il protokol üyeleri terörü lanetleyerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Mitinge katılan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ise yaptığı değerlendirmede, “Bu melun saldırı Elazığ’ın birlik ve beraberlik çimentosunu daha da güçlendirecektir. Elazığ dün olduğu gibi bugün de Türkü, Kürdü, alevisi ve sunisiyle daha güçlü bir şekilde safları sıklaştırmışlardır. Sayın Başbakanımızın ifadesiyle Elazığ bir terör olayı ile sarsılacak yada yıkılacak bir şehir değildir. Milli ve asil duruşu ile Türkiye’ye örnek olan Elazığ bu kalleş terör olayı ile birlik ve bütünlüğünü bir kez daha bu mitinginle tüm dünyaya göstermiştir. Türk milleti, Cumhurbaşkanıyla, Başbakanıyla, Bakanlarıyla, muhalefet partileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, askeri, polisi ve tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olduğu ve hiçbir terör örgütünün bu topraklardaki amacına ulaşamayacağını göstermiştir.

Bu düşüncelerle başta il yöneticilerimiz olmak üzere bu sıcak yaz gününde meydanı dolduran ve terörü lanetleyen tüm vatandaşlarıma ayrı ayrı olmak üzere şükranlarımı sunuyorum. Dün yaşanan hain terör olayını Elazığ iş dünyası adına bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Yüce Allah (c.c.) rahmet tüm yaralılarımıza bir kez daha acil şifalar diliyorum. Milletimizin bir daha böyle acılar yaşamaması dileklerimle, en derin saygılarımı sunarım” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 926 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.8.2016 15:19:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.