Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

HEDEF BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN BOZULMASIDIR

18 Ağustos Perşembe günü saat:09.15 sıralarında Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde araçla bombalı intihar saldırısı gerçekleştiren hain terör örgütü 3 Polisin ölümüne ve yaklaşık 217 vatandaşımızın yaralanmasına neden oldu. Olay yerini inceleyen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, hedefin birlik ve bütünlüğümüzü bozmak olduğunu ifade etti.

Eskisinden Daha Güçlü Olarak Birbirimize Kenetleneceğiz…

Başkan Alan değerlendirmesinde, “15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yaratmış olduğu tahribatın süratle onarılması hususunda yoğun bir mücadele içerisinde olan Ülkemiz bir yandan da hain terör örgütlerinin omuz omuza iş tutmasıyla hedef olmaya maalesef devam ediyor. İki gün önce medya kuruluşlarıyla yapmış olduğumuz söyleşide terörün A,B,C planlarının olduğunu ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ülke genelinde çok daha dikkatli ve daha duyarlı olunması noktasındaki değerlendirmemin ardından maalesef hiç beklemediğimiz bir yerde, devletine ve milletine bağlılığı ile bilinen ve tarihi süreç içerisinde il merkezinde terör olayının yaşanmadığı güzide şehrimizde maalesef hain bir terör olayı ile karşılaştık.

Ülke genelinde huzur adası olarak bilinen ve hiçbir terör örgütünün barınma şansı bulamadığı ilimizde maalesef araçla canlı bomba eylemi gerçekleştirilmiş ve İl Emniyet Müdürlüğümüz binasının çevre duvarında şiddetli bir patlama olmuştur. Patlamanın etkisiyle başta İl Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere çevredeki işyerleri ve evler ciddi zarar görmüş hain saldırıda maalesef ilk aldığımız bilgilere göre üç polis kardeşimiz şehit olmuştur. Menfur olayda 217 kardeşimiz ise yaralanmıştır. Yaralılar içerisinde 20 vatandaşımızın durumunun ciddi olduğu bilgisini de maalesef almış bulunuyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden bu hainler şunu bilmelidirler ki, Elazığ halkı dünden daha güçlü bir şekilde milli ve asil duruşunu sürdürerek birbirine kenetlenmiştir. Odamızın ve diğer kurumların çağrısı ile hastanelerimiz kan vermek isteyen vatandaşlarımızla dolup taşmaktadır. Olay yerinde Sayın Valimiz, Kolordu Komutanımız, emniyet güçlerimizle yapmış olduğumuz incelemede binlerce vatandaşımızın nasıl yardımcı olabilirimin telaşında olduğu görülmüştür.

Hain saldırı sonrası İlimizi ziyaret ederek acıları paylaşan ve Ülkemizin bölünmez bütünlüğü üzerinde önemli mesajlar veren Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Sayın Genel Kurmay Başkanımız Hulisi Akar, İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala, Sağlık Bakanı Saygın Recep Akdağ, Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık’a, bizleri arayarak acımızı paylaşan TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile tüm Oda ve Borsa Başkanlarımıza ve iş dünyamızın temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Menfur olayda şehit olan polis kardeşlerimize Yüce Allah (c.c.)’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Elazığ iş dünyası olarak; birlik, bütünlük, huzur ve bağımsızlığımıza yönelik gerçekleştirilen bu hain saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyor, tüm halkımıza geçmiş olsun temennisiyle saygılar sunuyorum.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 721 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.8.2016 09:35:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.