Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ MUTFAĞI VE KÜLTÜRÜ FESTİVALE TAŞINIYOR

 2016 Eylül ayı içerisinde 32’cisi düzenlenecek olan Bolu Mengen Aşçılık ve Turizm Festivaline katılarak Elazığ yöresel mutfağı ve kültürünü taşıyacak olan Elazığ Aşçılar ve Pastacılar Derneği Yönetimi Başkan Alan’ı ziyaret ederek etkinlikle ilgili görüş alışverişinde bulundular. Başkan Alan, Elazığ’ın temsil ve tanıtımı noktasında önemli bir etkinlik olan festivalde Elazığ’ın temsil edilmesi hususunda Oda olarak tam destek verdiklerini ifade etti.

Zengin Kültürümüz ve Mutfağımızın Tanıtımını Önemsiyoruz…

Elazığ Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı İsmail Can ve Başkan Yardımcısı Nusret Taş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Alan, “Elazığ yapılan araştırmalarda ülkemizin en zengin ikinci mutfağı olarak bilinmektedir. Ancak, ilimizin bu önemli özelliğine rağmen gerek yöresel gıda ürünlerimiz gerekse ilimiz yeterince bilinmemekte ve bu bilgi yetersizliği ilimiz hakkında ön yargılara da neden olmaktadır. İşte bu nedenle başta mutfağımız olmak üzere, kültürümüz, turizm değerlerimiz ve her alanda ilimizin tanıtımı büyük önem taşıyor. Bolu Mengen’de bu yıl 32. si düzenlenecek olan ve gerek Ülkemizden gerekse yurt dışından çok önemli bir katılımın olduğu Aşçılık ve Turizm Festivali ilimizin etkili tanıtımı açısından önemli bir platformdur. Bu nedenle Oda olarak İlimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığımız Elazığ Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nin organizasyona katılımını destekliyor ve kendilerine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Elazığ’ı En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz…

32. Mengen Uluslararası Aşçılık, Gastronomi ve Turizm Festivali’nde  Elazığ’ı en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirten Elazığ Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı İsmail Can Başkan Alan’a verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederek, “Sayın Başkanım sizlerin bizlere olan güveni ve desteği bizim için çok büyük önem taşıyor. Bu güvene layık olmak ve İlimizi hak ettiği şekilde bu önemli festivalde tanıtmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Derneğimizi Elazığ’da kuralı yaklaşık 7 ay oldu. Dernek olarak çok sayıda insanın hizmetler sektöründe istihdam edildiği bir mesleği temsil ediyoruz. Mesleğimizde yer alan arkadaşlarımızın ve bu meslekte yer almak isteyen gençlerin yetiştirilmesi, kendilerini geliştirmesi ve kalifiye eleman statüsüne gelmeleri noktasında Dernek olarak eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine yoğunluk vermek istiyoruz. Bu çalışmalarımızda da Sayın Başkanımızın yine destek ve yardımlarını talep ediyoruz” dedi.  

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 704 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.8.2016 09:29:21
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.