Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Meclis Başkanı Kaya:

ELAZIĞ İŞ DÜNYASI DEMOKRASİNİN YANINDADIR 

Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya açıklamasında 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkemizin uçurumun eşiğinden döndüğüne işret ederek, “Türk milletinin cesareti, kararlılığı ve Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, siyasi partilerimizin genel başkanları, TSK ve Emniyet güçlerimizin vakur duruşları sayesinde Ülkemiz aydınlık bir geleceğe çok şükür yeniden yönelmiştir” dedi.

Elazığ TSO Temmuz ayı meclis toplantısı A.Hamit Kaya başkanlığında yapıldı. Meclis Toplantısının öncelikli gündem maddesini 15 Temmuz darbe girişimi ve sonraki süreçlerde yaşananlar aldı. Meclis Başkanı A.Hamit Kaya darbe girişiminin 15 Temmuz öncesinde özlemini duymuş olduğumuz birlik ve beraberliği getirdiğini bunun Ülkemizin geleceği açısından umut verici olduğunu söyledi. Kaya değerlendirmesinde “15 Temmuz 2016 tarihinde malumunuz olduğu üzere, iç ve dış mihraklar tarafından devletimizi, demokrasimizi, ülkemizin bütünlüğünü hedef alan hain darbe girişimi yaşanmıştır.

Demokrasimize, milli irademize ve çocuklarımızın geleceğine karşı gerçekleştirilen bu ihaneti büyük bir kararlılık ve dirayetle etkisiz kılan, tüm gücü ile mücadeleye devam eden başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere; Başbakanımıza, siyasi partilerimizin başkanlarına, devlet erkânımıza, emniyet teşkilatımıza, ordumuza ve aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Millet, darbecilere göğsünü siper etmiş, direncini göstermiş ve başarıya ulaşmıştır. Bundan sonra da bir daha bu tür kalkışmalara bu ülkede fırsat olmayacağı, hiç bir şekilde desteklenmeyeceği net olarak ortaya konmuştur. Millet tarih yazmış, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla bu ülkeyi oluşturan tüm etnik kökenler ve her siyasi görüşe mensup vatandaşlar topyekûn karşı çıkmış ve fırsatçılara, hainlere destansı bir ders vermiştir.

Halkımız bu mücadelesiyle, demokrasiye, milletin iradesi dışında hiçbir müdahalenin kabul edilemez, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu tüm dünyaya örnek olacak şekilde göstermiştir.

İnsanların milli, dini ve manevi duygularını sömürmeye ve bu şekilde hain emellerini gerçekleştirmeye çalışan FETÖ/PDY ve benzeri illegal yapılanmalar bir an evvel devletin ve milletin içinden ayıklanmalı ve bu süreç mümkün olan en kısa sürede kurunun yanında yaşın da yanmamasına azami gayret gösterilerek tamamlanmalıdır.

7 Ağustos 2016 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve öncülüğünde hükümetimiz, muhalefet partileri, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve tüm halkımızın katılımı ile İstanbul Yeni Kapı’da milyonların katılımı ile “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” yapılmış, Ülkemizdeki 81 vilayette de aynı saatte halkımız meydanları doldurarak cuntalara ve darbe girişimlerine ortak ses olarak tarihi bir cevap verilmiştir. Darbe girişimi sonrası tarihi mitingle taçlandırılan halkımızın birlikteliği 15 Temmuz öncesi özlemini duyduğumuz birlik ve beraberliği de sağlamıştır. Halkımızın ve siyasi partilerin ortak paydada buluşması geleceğimiz açısından umut vericidir.

Bu düşüncelerle; 15 Temmuz’dan 7 Ağustos’a kadar meydanlarda demokrasi nöbeti tutan tüm vatandaşlarımıza, siyasi parti başkanlarımıza, hükümet yetkililerimize, Türk silahlı kuvvetlerimiz ile Emniyet teşkilatımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, iş dünyamızın değerli temsilcilerine ve toplumumuzu oluşturan tüm kesimlere şükranlarımı arz ediyorum.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak şehit olan tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anarken, ülkemizin bir daha bu tür acılar yaşamamasını diliyor, en derin saygılarımı sunuyorum” dedi.

Meclis Toplantısı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz tarafından okunan faaliyet raporu ve serbest kürsü bölümünde Meclis Üyelerinin görüş ve değerlendirmeleriyle son buldu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 795 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.8.2016 09:48:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.