Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 "Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Coşkuyla Yapıldı

Tüm Türkiye ile aynı anda Elazığ’da da yapılan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Elazığ Demokrasi Meydanında büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan miting öncesi sosyal medya ve GSM aracılığı ile tüm üyelerini mitinge davet etti. Katılımın oldukça yüksek olması üzerine Başkan Alan tüm halkımıza büyük destekleri nedeniyle kalbi teşekkür ve şükranlarını sundu.

Türkiye tarihinin darbelere karşı yapılmış en büyük halk dayanışması olan ve tüm ülkede aynı saatte gerçekleştirilen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Elazığ Demokrasi Meydanında on binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

İstanbul Yenikapı’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve siyasi parti liderlerinin katılımları ile gerçekleşen mitingde aynı anda bütün Elazığlılar ellerinde Türk Bayrakları ile miting alanını doldurdular.

Miting kürsüsüne önce "Demokrasi ve Şehitler Mitingine” destek veren  AK Parti, CHP, MHP ve diğer siyasi parti il başkanları gelerek Elazığlılara seslendiler ve tavırlarının milli iradeden yana olduğunu kaydettiler.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bütün renklerin ve her düşünceden insanın bir ve beraber olarak meydanları doldurmasının Elazığ’dan dünyaya çok önemli bir mesaj olduğunu söyledi.

Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı Elazığ halkının darbe gecesinin ilk anından ve ilk dakikasından itibaren meydanları doldurarak cesaret ve kararlılıkla milli iradeden yana olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk darbe teşebbüsünden itibaren meydanları dolduran yaşlı genç bütün Elazığlıların seçilmiş hükümetine ve milli iradeye sahip çıktığını kaydetti.

Elazığ Milletvekili Metin Bulut 15 Temmuz tarihinin milletin hafızasından silinmeyeceğini, milletin bu darbe girişimini yapmak isteyenleri unutmayacağını ve tarihin kara sayfalarına yazacağını belirtti.

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar menfur darbe girişiminin Cumhuriyet tarihinin kara sayfalarından biri olarak kalacağını, bu kara sayfaları milletimizin şanlı bir direniş tarihine çevirdiklerini söyledi.

Başkan Alan: Türk Halkı Destan Yazdı...

Mitingi değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ise, Türk demokrasi hayatındaki en kanlı ve sinsi darbe girişimini canları pahasına önleyen Türk halkının destan yazdığını belirterek, "Türk milletine ve demokrasimize yapılan darbe girişimini canları pahasına durduran ve 21 günden beri meydanlara demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile 07 Ağustos 2016 tarihinde ülke genelinde aynı saatte meydanları doldurmuştur. Oda Başkanı olarak yapmış olduğumuz çağrımıza kulak veren ve meydanları bayraklarıyla donatarak katılan tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin bir daha böyle acılar yaşamaması temennisiyle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum"dedi. 

Vali Zorluoğlu: 15 Temmuz Kara Bir Gündür

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise şunları kaydetti, “7 Ağustos tarihi ülkemizin, milletimizin ve devletimizin bir dönüm tarihidir. Nasıl 15 Temmuz tarihi kara bir gün olarak anılacak ve hatırlanacaksa 7 Ağustos 2016 tarihi de bir kutlu gün, bir demokrasi bayramı bir şölen olarak milletimizin hafızasında ve hatıralarında yer alacaktır. 15 Temmuz gecesi bir gerçek yeniden ortaya çıkmıştır ki altın nesil yetiştirme iddiasında olanların aslında hain bir nesil yetiştirdikleri anlaşılmıştır. Kendi meslektaşına, kendi vatandaşına ve kendi insanına bomba yağdıracak ve silahlarını doğrultacak, üzerlerine tank sürecek kadar alçaklaşmış bu grubun niyeti tam anlamıyla milletimiz tarafından anlaşılmıştır.

15 Temmuz akşamı alçak darbe girişimini gerçekleştirenlerin bu darbe teşebbüsünün hazırlıklarını çok uzun süreden beri yaptıklarını, çok sinsi ve gizli bir şekilde bugüne hazırlandıklarını görmekteyiz. Birçok şeyi hesap etmelerine rağmen darbeciler iki şeyi hesap edememişlerdir.  Allah’ın Kuranı Kerimde buyurduğu “Onlar tuzak kurdular, Allah da tuzak kurdu ve Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır” ayeti 15 Temmuz gecesi tecelli etmiş ve Allah planlarını başlarına geçirmiştir. Yine bu hainlerin hesap edemedikleri bir diğer husus bu milletin zor zamanlarda nasıl bir araya gelerek kendi Hükümetine, Meclisine ve Cumhurbaşkanına sahip çıkabileceğidir.  

Bütün Elazığlılar darbenin ilk anından itibaren bütün kesimler bir araya gelerek darbenin karşısında ve milli iradenin yanında olduğunu göstermiştir. Şimdi hesap verme zamanıdır. Bu zulmü yapan ve destekleyenlerin, uzantılarının yüce milletimize ve adalete hesap verme zamanıdır. Zalime merhamet mazluma zulümdür. Biz bunlara merhametle değil ama adaletle davranacak ve yaptıklarının hesabını soracağız. İdari ve adli soruşturmalarla hesaplarını soracağız. Bu zumlu yapanlar ahiret gününde de Allah’a hesap verecek ve milletimizin elleri yakasında olacaktır”.

Sözlerine darbenin ilk anından itibaren milli iradenin yanında yer alan Emniyet Teşkilatına, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar ve ekibine ve İl Jandarma Komutanlığına teşekkürle devam eden Vali Zorluoğlu, demokrasi nöbetine destek veren bütün kurum ve kuruluşlara, milletvekillerine, Elazığ Belediyesine, STK’lara ve siyasi parti teşkilatlarına da teşekkür etti.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 925 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.8.2016 10:06:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.