Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Geleneksel hale gelen Elazığ TSO Koşusunun Onuncusu Gerçekleştirildi:

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu 
ikinci kez CONCRETE kazandı

 

3 Ağustos Çarşamba günü Elazığ Hipodromu’nda gerçekleştirilen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu’nu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ömer Demir'in CONCRETE isimli safkanı, jokey Mehmet Taşkaya ile 2. Kez kazanmayı başardı.

3 artı yaşlı 11 safkan İngiliz safkanının kum pistte 1200 metre  mesafede birincilik mücadelesi verdikleri sprint yarışında koşunun ikinciliğini BAWIKAL elde ederken, TOMS TO TOMS üçüncü, SIMENTAL  da dördüncü oldu.

TJK tarafından belirlenen birincilik ikramiyesi 34.500 TL olan koşuda, geçen sene de bu koşuyu kazanma başarısı göstermiş olan CONCRETE için koşunun bitiriş derecesi 1.14.12 olurken, farklar Boyun - 3 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı. 

CONCRETE elde etmiş olduğu bu birincilikle 38. startında 12. birinciliğine ulaşmış oldu. Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ali Şeker’e kupasını, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Zeki Kılışcı verdi. Törende ayrıca; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Yüksel, kazanan atın jokeyi Mehmet Taşkaya’ya ödülünü verirken, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yılmaz da günün anısına Elazığ Hipodrom Müdürü Erdoğan Temiz’e bir buket çiçek hediye etti.

 

Kılışcı’dan Birlik ve Teşekkür Mesajı…

Yarış sonrası koşu hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Başkan Vakili Y.Zeki Kılışcı, “Birlik, beraberlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, sportif ve kültürel faaliyetlerin ülke genelinde çoğalması ve insanlarımızın yüzlerinin gülmesi en büyük temennimizdir.

Bu yıl 10.su yapılan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kupası Koşusu vesilsiyle ben öncelikle Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu’na, Elazığ Hipodrom Müdürümüz ve tüm çalışanlarına, yarışları büyük bir titizlikle yarış severlere ulaştıran TRT ekibine teşekkür ediyorum.

Ayrıca; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kupası koşusuna ilgi gösteren at sahiplerine ve jokeylerimize teşekkürlerimi sunuyor, yarışlarda birinci olan jokey kardeşimi ve at sahibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 996 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.8.2016 10:07:26
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.