Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ALAN: ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK İNSANLIĞIN GEREĞİDİR

Elazığ Down Sendromlular Derneği Başkanı Fethi Ahmet Balin ve Dernek Yöneticileri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek Dernek çalışmaları hakkında bilgiler vererek, down sendromlu sporcuları Muhammed Doran’ın İtalya’da atletizm dalında Türkiye’yi temsil edeceğini ifade ettiler.

Herkesin Hassasiyet Göstermesi Gerekiyor…

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Alan, “Öncelikle engelli olan kardeşlerimizle birlikte yaşamak, onları tanımak, onların yaşamlarını ve problemlerini hissetmek zorundayız. Bu durum insan olarak bizim görevimiz ve bu konuya tüm kesimlerin çok büyük hassasiyet göstermesi gerekiyor. Bu yaşantımızın, varlığımızın gereğidir. Hangimizin bir dakika sonra veya bir saat sonra engelli olabileceğimizi bilemeyiz. Bu sağlığı bu sıhhati veren Yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Sağlık ve sıhhatin şükrün edası ise, toplumdaki her kesim için en iyi çalışmaları yapmaktır. Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın destekleriyle Kültür Parkta kurulan Down Sendromlular kafeyi biliyorum. Çok değerli bir hizmet olmuştur. Bu destek ve ilginin tüm kurumlar, iş dünyası ve STK’lar tarafından da gösterilmesi gerektiğine inanıyorum. Şahsım ve Oda olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Bu vesile ile; çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, kardeşimize de İtalya’da başarılar diliyorum” dedi.

İtalya’da Türkiye’yi Temsil Edeceğiz…

Elazığ Down Sendromlular Derneği Başkanı Fethi Ahmet Balin, Derneğin 15-22 Temmuz tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Atletizm Dünya Oyunlarında Türkiye’yi temsil edeceğini belirterek, “Derneğimiz çatısı altındaki kardeşimiz Down sendromlu Muhammed Doran uzun atlama ve 200 metre koşuda Türkiye şampiyonu olmuş ve İtalya’da düzenlenecek olan Atletizm Dünya Oyunlarında Ülkemizi temsil etme hakkı elde etmiştir. Dernek olarak bizler de Muhammed gibi çok büyük bir sevinç ve heyecan yaşıyoruz. Bu turnuvada tüm Elazığ’ın yanımızda olduğunu biliyoruz. Bunu sizlerle paylaşmak için bugün buradayız. Bizlere her zaman göstermiş olduğunuz çok yakın ilgi ve alakaya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlimizde halen 350’ye yakın down sendromlu kardeşimiz bulunuyor. Bunların ev hapsi yaşamalarına son vererek aynı kadri paylaşan bütün çocuklarımızın sorunlarını, acılarını, sevinçlerini paylaşabilecekleri yakın dostluklar kurabilecekleri Derneğimiz ve down kafemizle artık büyük bir aileye sahibiz. Bizlere gösterdiğiniz bu yakın ilgi vesilesiyle bu büyük ailenin bir ferdi olarak sizlere teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 818 defa okundu.
Ekleme Tarihi :22.6.2016 11:23:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.