Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 MÜTEAHİTLERİN SORUNLARI İSTİŞARE EDİLDİ…

Elazığ TSO’nun 1300 üyesi ile en yoğun olarak yer aldığı müteahhitlik grubuna üye olan firma temsilcileri Elazığ TSO’da sektörün sorunlarını istişare etmek üzere Başkan Alan’la bir araya gelerek yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

 

ALAN: Müteahhitler Ekonominin Dinamosudur…

Elazığ TSO Üyesi çok sayıda müteahhitle bir araya gelen ve sorunları dinleyen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yaptığı değerlendirmede, Elazığ ekonomisinin dinamosunu müteahhitlerin oluşturduğunu belirterek, “Bugün Odamızın 1300 üyesi ile en kalabalık grubunu müteahhitler oluşturmaktadır. Dolayısı ile İnşaat sektörü ilimiz ekonomisinin dinamosudur. Bölgedeki terör olaylarının ilimiz ekonomisine yansımaları, vergi denetimlerinde yaşanan sıkıntılar ve ekonomik daralmalar neticesinde ilimiz karşılıksız çekte ülke genelinde 19. Sıraya yükselmiştir. Böylesi bir ortamda emek yoğun olarak çok önemli bir istihdam yaratan aynı zamanda iç ticareti canlandıran müteahhitlik ve dolayısı ile inşaat sektörünün önünün açılması ve yaşanan sorunlar ne ise çözümü için tüm kesimlerin seferber olması gerekiyor. Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığında çok önemli görevler üstlenmiş bulunan Sayın Valimiz zaten konunun duayeni konumundadır. Sayın Belediye Başkanımız ise Elazığ’ı yatırımlarla adeta şantiyeye çevirmiş ve çok önemli projeleri başlatmış bulunmaktadır. Sektörün yaşamış olduğu tüm sorunların karşılıklı görüşmeler ve istişarelerle kısa sürede ortadan kalkacağına yürekten inanıyorum. Çünkü Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi hususunda zaman meftunu göstermeksizin yoğun gayret gösteren Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız en büyük güvencemizdir” dedi.

 

Müteahhitlerin Başkan Alan’la Paylaştığı Sorunlar…

İstişare toplantısında sektörü zora sokan ve acil çözüm bekleyen sorunlar müteahhitler tarafından Başkan Alan’a takdim edildi. Müteahhitlerin çözüm beklediği öncelikli sorunlar:

-       Belediye’de askıda olan 50’nin üzerindeki ruhsatların durumu.

-       Ruhsat düzenleme tarihleri.

-       Ada bazlı yapılan imar planlarındaki adaların büyüklüğü.

-       Riskli yapı tutanakları.

-       İmar Çapı Ada büyüklükleri.

-       Eski İmar Planına göre kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapan müteahhitlerin durumu.

-       Plan notlarının tam şekli.

-   Elazığ’daki müteahhitlerin kapasite durumu. Mevcut imar planına göre ada bazlı projelerin kapasitesinin çok büyük olması nedeniyle Elazığ’daki müteahhitlerin çok büyük bir kısmının iş yapamaz noktaya gelecek olması.

-    Yeni İmar Planına göre Vali Fahribey ile Namık Çiftçi Caddesi arasındaki ada bazlı projelendirmelerin imar düzenleme değişikliklerinin sebepleri.

-       Kentsel dönüşümde projelerden harç alınması.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1040 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.6.2016 16:31:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.