Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 HİLTON ELAZIĞ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Elazığ merkez Vali Fahribey Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları tamamlanan Taha Bey Otelcilik ve Konaklama işletmesi tarafından yapılan otel düzenlenen törenle Hilton Elazığ ismini aldı.

 

İmza Törenine Yoğun İlgi…

Protokol törenine Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Belediye Başkan Yrd. Karahan Çelik, Hilton Otellerinin Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı  Michael Collini, Taha Life Elite Hotel&Spa Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erol, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir, STK temsilcileri, işadamları ve medya mensupları ile yatırım sahibi Demir ve Erol ailesi temsilcileri katıldı.

 

ALAN: Elazığ’ın Marka Değerine Önemli Katkı Sağlanmıştır…

Protokol töreni öncesi bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yatırımı Elazığ’a kazandıran Demir ve Erol ailelerini kutlayarak, “ Bugün Elazığ için tarihi bir güne şahitlik etmekten ve ilimize büyük bir prestij katacak olan Hilton Elazığ Otelin protokol törenine katılmaktan duyduğum büyük memnuniyeti ve onuru ifade etmek istiyorum.

İlimiz konaklama ve turizm alanında özellikle son yıllarda çok önemli yatırımlar kazanmaya başlamış ve bu alanda bölgede dikkat çekici bir noktaya gelmiştir. Elazığ’ı bulunduğu bölgede farklı kılacak, ilin turim potansiyelini harekete geçirecek, yatırımlar açısından güvenli bir liman olarak marka firmaların dikkatini çekecek ve ilin katma değerini yükseltecek bu tür prestij yatırımların varlığıdır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak bu yatırımın ilimize kazandırılma sürecinde Sayın Erol ve Demir Ailelerinin yanında olmaktan çok büyük bir onur ve mutluluk duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu düşüncelerle; Elazığ’ın kalkınma ve gelişme sürecinde Elazığ Hilton Otelin bir milat olması temennisiyle, Elazığ’a böylesine önemli bir yatırımı kazandıran Erol ve Demir Ailelerini kutluyor, yatırımın ilimize hayırlar getirmesi temennisiyle hepinize en derin saygılarımı sunuyorum” dedi .

Hilton Elazığ Turizm ve İş Dünyasının Beklentilerine Karşılayacak…

İmza protokol töreninde bir konuşma yapan Taha Bey Otelcilik ve Konaklama Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erol,  DoubleTree by Hilton Elazığ’ın turizm ve iş dünyasının tüm beklentilerini karşılayabilecek nitelikte dizyan edildiğini söyledi. Erol konuşmasında, “Elazığ’ın turizm ve ticaret hacmine çok önemli katkı sağlayacak olan Hilton Elazığ, tarihi ve turistik değerlerin tanıtımı bakımından da avantajlar sağlayarak, turizm potansiyelinin gelişimini de destekleyecektir. Konuklarının her türlü ihtiyacına cevap verecek niteliğe sahip Hilton Elazığ bünyesinde 132 oda, 6 süit, 1 kral dairesi, 2 engelli odası, 4 connect oda, 250 kişilik birinci sınıf restaurant, 600 kişilik balo salonu, 1000 kişilik çok amaçlı salon, 90 kişilik roaf cafe, 30 kişilik vip toplantı salonu, 30 kişilik kitap okuma alanı, mescit, çocuk kulübü, loby cafe yer alan Hilton Elazığ, şehre çok önemli bir katma değer katacaktır. Böylesine önemli bir marka değeri olan bir yatırımı Elazığ’a kazandırma sürecinde bizlere çok büyük destek veren ve çalışmanın her aşamasında bizlerle birlikte olan Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza ve Elazığ TSO Başkanımıza teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

Başkan Alan’a Katkıları Nedeniyle Plaket…

Hilton Otellerinin Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı  Michael Collini törende yaptığı değerlendirmede Elazığ şehir merkezinde yer alan Otelin turizm ve iş dünyasına hitap edecek bir konumda olduğunu söyledi. Collini, 1960 yılından beri Türkiye’de olduklarını ve bu anlamada Elazığ’da da var olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Elazığ Hilton otelin protokolü imzalanarak katkıları nedeniyle Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’a plaket takdim edildi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1340 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.6.2016 13:46:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.