Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
YEREL ÜRÜNLERE DAYALI ENDÜSTRİ

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve ASKON Elazığ Şube Başkanı Taylan Özdal, Elazığ yöresinde meyveciliğe dayalı tarımsal faaliyetler ile buna bağlı sanayinin geliştirilmesi hususunda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile Elazığ TSO’da bir araya gelerek istişarede bulundular.

ELAZIĞ’DA ENDÜSTRİYEL BÖLGE KURULMASI GİRİŞİMİ…

Elazığ ve özellikle Baskil yöresinin çok önemli tarımsal faaliyetleri ve özellikle meyvecilik alanında önemli bir potansiyeli olduğu istişare edilerek, meyveciliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi ve tarıma dayalı sanayinin Elazığ’da gelişmesi hususunda görüş birliğine varılan toplantıda, Fırat Kalkınma Ajansı ile müşterek yürütülen proje kapsamında yatırımcıların doğru yönlendirilmesi için fizibilite çalışmalarının önemi üzerinde duruldu. Baskil ilçesinde tarıma dayalı endüstri bölgesi kurulması ve bu alana yatırımcıların yönlendirilmesi için Temmuz ayının ilk yarısı içerisinde Elazığ TSO öncülüğünde geniş kapsamlı ve katılımlı bir istişare ve değerlendirme toplantısı yapılması kararlaştırılarak çalışmaların ASKON ve Elazığ TSO tarafından yürütülmesi öngörüldü.

BAŞKAN ALAN’A TEŞEKKÜR…

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ile ASKON Elazığ Şube Başkanı Taylan Özdal, Başkan Alan’a destekleri ve katkıları nedeniyle teşekkür ederek, “Elazığ’ın tarıma dayalı sanayisinde yeni bir dönemin başlangıcını inşallah Sayın Başkanımızın destek ve girişimleriyle atıyoruz. Üretimin desteklenmesi, saklanması, işlenmesi, pazarlanması, markalaştırılması ve lojistiği konularını bir bütün olarak görüyor ve buna göre projelendirmeye gayret gösteriyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı çeşitli fon ve kaynakların kullanımı ile Elazığ’a bu önemli yatırımları kazandırmak istiyoruz. İlgili kesimlerin katılımı ve katkılarıyla ilin katma değerini yükseltecek bu önemli girişim nedeniyle Sayın Başkanımıza destekleri için teşekkür ediyoruz” dediler.

ELAZIĞ’IN BU ÖNEMLİ POTANSİYELİNİ EKONOMİYE KAZANDIRMALIYIZ…

İstişare toplantısını değerlendiren Başkan Alan, Belediye Başkanı Akmurat ve Askon Elazığ Şube Başkanı Özdal’a teşekkür ederek, “Sayın Belediye Başkanımız endüstriyel bölge kurulması hususunda uygun arazi ve altyapı olarak çok önemli destekler vermektedir. ASKON Başkanımız Özdal da proje deneyimleri ve güçlü-uygulanabilir fikirleriyle çok değerli katkılarda bulunmaktadır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, tüm kurum kuruluş, STK ve yerel yönetimlerle ilimizin her alanda kalkınma ve gelişmesi hususunda işbirliklerine ve müşterek çalışmalara önem veriyoruz. Bugün bu istişare toplantısını da bu doğrultuda gerçekleştirdik. İlimizin gerçekten desteklenmeye ve üzerinde çalışmaya değer bir meyvecilik potansiyeli ve şehrin bu alanda çok önemli deneyimi ve kültürü bulunuyor. Bu yapıyı ekonomiye kazandırarak ilin katma değerini artırmanın çabası içerisindeyiz. Bir süreden beri değerlendirmelerini yaptığımız bu konuyla ilgili olarak bugün Odamız da yeniden görüş alışverişinde bulunduk. İnşallah Temmuz ayı içerisinde yapacağımız geniş katılımlı toplantı ile somut adımlar atmaya başlayacağız. Yüce Allah (c.c)’tan bu şehre bir çivi çakmaya gayret gösterenlerin yar ve yardımcısı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 981 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.5.2016 16:18:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.