Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

 AB İMAR VE KALKINMA BANKASI HİBE PROGRAMI

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) BAS Hibe Programı kapsamında KOBİ’lere 10.000 Euro hibe desteği sağlıyor. Bir dizi ziyaret kapsamında Elazığ’da bulunan EBRD KOBİ Finansmanı ve Kalkınma Birimi Proje Sorumlusu Candost Aydın konuyla ilgili olarak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasına yaptığı ziyarette program hakkında bilgiler verdi. 

Projenin bir süredir Elazığ’da da devam ettiğini belirten Aydın; “Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) olarak yürüttüğümüz “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği” programı kapsamında, AB KOBİ tanıtımına uygun işletmelerin ihtiyaç duydukları alanlarda profesyonel firmalardan alacakları danışmanlık hizmetleri için toplam hizmet bedelinin %60-80’i oranında 10.000 Euro’ya kadar hibe desteği sağlıyoruz.

KOBİ’lerin özel bir alanda uzmanlığa ihtiyaç duyması halinde EBRD tarafından belirlenmiş alanlarda konuyu değerlendiriyoruz. Bu alanlar; karar verme süreçlerinin iyileştirilmesi, maliyetlerin düşürülmesi, yeni ürün geliştirme çalışmaları, yeni pazarlara açılma, yeni sertifikasyon süreçlerine uygun hale gelme, enerji tüketimini azaltma veya insan kaynakları yaklaşımlarını yeniden yapılandırma, satış pazarlamaya yönelik hizmetler, kurumsallaşma ve markalaşma alanında yapılacak hizmetler olarak değerlendirilebiliyor. KOBİ’lerin bu alanda yapacakları müracaatlarda sağlanacak danışmanlık hizmetlerini desteklemek üzere planlamalar yapıyoruz. Projelerde genellikle alanında deneyimli, yetkin ve bilgi sahibi danışmanlar ile çalışıyoruz. Bu anlamda Danışmanlık hizmeti sunacak kişi ve kuruluşların da EBRD tarafından onaylanmış olması ve yeterlilik sağlamış olmasını bekliyoruz.

Enerji Verimliliği ve Çevre, Strateji Geliştirme, Pazarlama Planları, Organizasyon Modelleri ve İnsan Kaynakları Çalışmaları, Bilgi İletişim Teknolojilerine yönelik hizmet alımları, Mühendislik çözümleri, Finansal Yönetim çalışmaları ile Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları alanında sunulan projeler alanımıza girmektedir. Program kapsamında desteklenen firmalarda imza yetkili kadın yönetici kriteri önceliğimiz arasında yer alıyor. Proje hakkında bilgi almak isteyen işletmelerimiz EBRD Gaziantep Ofisi aracılığıyla direk iletişime geçebilirler” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

 

EBRD Gaziantep Ofisi

Candost AYDIN

KOBİ Finansmanı ve Kalkınma Grubu Yöneticisi

Tel: 0 342 999 28 00

Faks: 0 342 999 28 49

e-Posta: aydinc@ebrd.com

Bu haber 977 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.5.2016 14:27:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.