Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO HEYETİ TOBB 72. GENEL KURULU’NA KATILIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 72. Genel Kurulu 11 Mayıs 2016 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Toplantı Salonunda başladı. Genel kurula Türkiye genelinden büyük bir katılım olurken, Elazığ TSO heyeti de genel kurulda Elazığ iş dünyasını temsil ediyor.

Alan: Genel Kurulda Verilen Mesajların Dikkate Alınmasını Bekliyoruz

TOBB 72. Genel Kurulu’na Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başkan Yardımcısı Y.Zeki Kılışcı, Elazığ TSO TOBB Üst Kurul Delegeleri Adam Akbulut, Bilal Akpolat, Erhan Kalınca, Kasım Çelik ve Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut katılıyor.

Genel Kurullun ilk günü hakkında bir değerlendirme yapan Başkan Alan, “Türk ekonomi ve sanayisinin çatı örgütü TOBB Genel Kurulu beklediğimiz günü ülke genelinden büyük bir katılımla birlikte, politikacılar, üst düzey bürokratlar ve hükümet yetkililerinin ilgisine sahne oldu. 72. Genel Kurulun da yine Ülkemiz ekonomi ve sanayisi adına TOBB başkanımız çok önemli değerlendirmelerde bulunarak mesajlar vermiştir. Küresel ekonominin geldiği nokta ve dünyanın en gelişmiş ekonomilerinde bile reformlar yapılarak yeni işbirliklerinin geliştirilmesinin önünün açıldığını belirterek, ülkemizin bu sürecin gerisinde kalmamasını istemiş ve bizim de bir yılı aşkın süredir üzerinde durmuş olduğumuz Yeni Teşvik Sisteminin değişimsini talep etmiştir. Sayın Hisarcıklıoğlu’nun değerlendirmelerinin ekonomi kurmayları ve hükümetimiz tarafından dikkate alınmasını ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hisarcıklıoğlu’ndan “Türkiye Hepimizindir” Mesajı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu’nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu ifade ederek, “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız” dedi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı ‘Türkiye hepimizin’ mesajı verdi.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zenginleşmek için girişimcilikten başka çıkar yolunun olmadığını vurguladı. “Ezber bozan inovasyonlar yapan, yeni nesil girişimcilere ihtiyacımız var” diyen TOBB Başkanı yatırım teşvik sisteminin yenilenmesi, katma değeri artıracak faaliyetlerin desteklenmesi talebinde bulunurken, biyo, nano ve bilgi-işlem teknolojilerinin önemi üzerinde durdu. Hisarcıklıoğlu ihracat kapasitesinin artırılması için KOBİ’lere daha çok ihracat yapmayı öğretmek gerektiğinin altını çizdi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 906 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.5.2016 13:24:45
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.